ekstraklasa

Ekstraklasa, raport po 16 kolejkach:

To może być bardzo istotna kolejka dla całych rozgrywek. Starcie gigantów zakończyło się minimalnym zwycięstwem syfysa 1:0 i hegemonia selekcjonera w lidze nabrała coraz większego tempa. Ku zaskoczeniu większości, na trzecie miejsce sensacyjnie wskoczył... master789! Całki może nie mają póki co szans na mistrzowski tytuł, ale są na dobrej drodze by na podium się utrzymać. Ekstraklasa wkracza w decydującą fazę!

WiTeK TeAm ucieka stawce; minimalne wynikiem, lecz przekonujące grą zwycięstwo nad wiceliderem - Baboszewo:
Syfyscomeback oraz jahu29pl. 2/3 sztabu trenerskiego Reprezentacji Polski spotkało się w 16. kolejce bynajmniej by omówić plan działania na dalsze rozgrywki U21. Obaj panowie spotkali się na murawie by ich zespoły powalczyły o ważne trzy punkty w ligowych zmaganiach. Zwycięstwo syfysa oznaczało oddalenie się od reszty stawki, z kolei zwycięstwo jahu29pl mogło oznaczać komplikację dla tego pierwszego oraz wysunięcie się na czoło właśnie właściciela zespołu Baboszewo.

Samo starcie przebiegło jednak tak, jak wielu mogło się spodziewać. Świetnie dysponowane w tym sezonie WiTeK TeAm było przez cały mecz stroną zdecydowanie lepszą i choć wynik tego nie potwierdza, w pełni zasłużyli oni na trzy punkty. Syfys zwyciężył tylko 1:0 i dzięki tej wygranej, powiększył dorobek punktowy i przewagę nad jahu29pl.

Aby zachować za to wątek selekcjonersko-reprezentacyjny, należy wspomnieć o tym, że kolejny z asystentów syfysa - master789 - sensacyjnie znalazł się po 16 kolejkach na 3. miejscu w tabeli! Całki mimo lekko gorszych statystyk od rywala, pokonał Lwy glogosa 2:1. Sama wygrana nie była jednak jedynym powodem dla którego udało się Całkom znaleźć na podium. Umożliwił to muadeep, którego Fedaykins przegrało z.... Rekinami ze Szczecina! Andy spłatał figla wszystkim i postanowił choć trochę odbudować swój zespół i postawił sobie za cel utrzymanie w lidze. Pierwszy krok ku temu uczynił niemal z nawiązką. Wygrana ta jest zdecydowanie wydarzeniem kolejki, chyba nawet większym niż fakt, że ku mistrzostwu Polski zbliża się czym prędzej syfys.

Lucky Losers odzyskują wigor; Heaven or Hell ponownie w bezpiecznej strefie ligi:

Wydaje się, że mistrz półmetka kryzys ma za sobą. Jednak skutki kryzysu jakim było ostatnie 4-5 kolejek mają teraz odzwierciedlenie w pozycji w tabeli. Choć Lucky Losers zrównali się już punktami z Całkami i Fedaykins, tracą zbyt wiele punktów by myśleć jeszcze o szarży po mistrzostwo. W 16. kolejce mezs7 rozprawił się 3:1 z Ruchem Chorzów, choć nie stworzył sobie zbyt wielu okazji strzeleckich. Dość powiedzieć, że gospodarze z Chorzowa także, więc zwycięstwo 5. ekipy tabeli jest jak najbardziej na miejscu.

Punktowo prawie zrównał się z glogosem encik, którego Heaven or Hell nie miało problemów z pokonaniem Odry Opole 8:0. Dzięki wygranej, encik wrócił do bezpiecznej strefy tabeli, wyprzedzając ŚRÓDMIEŚCIE WRONKI tylko lepszym bilansem bramek. Gracze johny_1984 podzielili się punktami z Powersoft Wroclaw po remisie 2:2. Lepsi byli gracze z Wrocławia, którzy jednak musieli się sporo napracować w drugiej połowie by w ogóle doprowadzić do remisu.

kedzierzawy90