wywiad

Wywiad z Piotrek_big z Gdyni

W tym odcinku cyklu Turniej Miast - Historia i Teraźniejszość miastem, które opisujemy z Pawel88 jest Gdynia. Oto wywiad z jednym z jej reprezentantów.


Witam serdecznie. Na początek powiedz może coś o sobie.

Piotrek, lat 20. Pochodzę z najlepszego miasta w Polsce czyli Gdyni :) Na co dzień mieszkam i studiuję w Warszawie. Moją największą pasją jest sport, także ten wirtualny, więc mimo obowiązków staram się tutaj codziennie zaglądać.Jak i kiedy trafiłeś do MZ?

To był lipiec 2007 roku. Zapałem do gry zaraził mnie kumpel. Na początku to właśnie rywalizacja z nim, dość wyrównana mimo jego większego potencjału, była dla mnie najbardziej emocjonującym momentem gry. Z czasem, kiedy mój skład się trochę polepszył, doszła do tego także rywalizacja w LK, TM i oficjalnych pucharach. Wiadomo, raz bardziej się chce, raz mniej :) Teraz akurat jestem na fali wznoszącej. Nigdy nie byłem dobrym taktykiem, ale mimo to liczę na awans do div1.Czy reprezentujesz barwy jakiegoś klanu?

Oczywiście. Od jakiegoś już czasu jest to RATAMATAFON. Korzystam z tego, że nasze główne żądła przebudowywują składy i ciułam jak mogę punkty w Ekstraklasie.Kiedy i jak trafiłeś do reprezentacji Gdyni w TM?

Niestety nie pamiętam kiedy to było dokładnie, ale z pewnością gram już dla Gdyni kilka wiosenek. Podobnie jak teraz, kapitanem był bialy30, który tę reprezentację trzyma w ryzach. Zawsze chciałem dla Gdyni grać i jak już ten skład w miarę przyzwoicie zaczął wyglądać to sam się zgłosiłem.Jakie są twoje plany na ten sezon?

Udało się wreszcie awansować do 2div i jest to, póki co, mój największy sukces w tej grze. Marnie, ale zdaję sobie sprawę z tego, że nigdy wielkim taktykiem nie byłem. Skład mam chyba jednak w mojej dywizji najmocniejszy, więc chcąc nie chcąc idę na awans. Fajnie by też było w końcu przyfarcić i zając jakieś wysokie miejsce w oficjalnym pucharze.

A jakie w takim razie są twoje największe osiągnięcia z reprezentacją Gdyni?

Jeśli chodzi o TM też nie są to spektakularne sukcesy, a właściwie ich nie ma. Gra przez wiele sezonów w Ekstraklasie TM na pewno nie jest powodem do wstydu, ale półka z medalami ciągle stoi pusta. Ostatnio trochę nam nie wychodzi, brakowało też motywacji i zajęliśmy ostatnie miejsce. Nagroda, w postaci relegacji do 1 ligi podziałała jednak, przynajmniej na mnie, motywująco. Muszę przyznać, że nie orientuję się za bardzo, jeśli chodzi o poziom sportowy pozostałych drużyn, ale przynajmniej w najbliższej kolejce jesteśmy faworytem więc może uda się szybko do Ekstra wrócić? :)


Jakie według ciebie są najważniejsze postacie w historii reprezentacji Gdyni i dlaczego oni? Chodzi mi tu o zarówno obecnych jak i byłych członków reprezentacji.

Bez wahania - bialy30. Od zawsze kapitan i człowiek, który to wszystko ogarniał. Dawno to było i dużo mogło mi wypaść z głowy, ale zawsze grał też z nami widzar. Na pewno nie można zapominać o nikim innym, ale tak na szybko przychodzą mi do głowy jeszcze syckam i pietras.

Czy wiesz może, czym był spowodowany rozpad reprezentacji Gdyni i jej nieobecność w rozgrywkach od edycji 7 do 11?

Niestety nie. To chyba jeszcze nie moje czasy.


Czy sprężacie się jakoś specjalnie przy okazji derbowych pojedynków z Gdańskiem?

Oczywiście! Nie wiem jak inni, ale mam nadzieję że również :) Gdańsk to od zawsze był Gdańsk, i sama ta nazwa działa na mnie jak płachta na byka. Dodając do tego atmosferę kibicowską między realnymi drużynami czyli Arką i Lechią, to wychodzi nam najważniejszy mecz sezonu. Zazwyczaj nie bawię się taktykami, ale jak widzę, że najbliższy pojedynek to derby w LK, zawsze staram się coś wykombinować :)


Czy organizowane są jakieś spotkania członków reprezentacji Gdyni w świecie realnym?

Nie.Dlaczego warto mieszkać w Gdyni?

Tak po prawdzie, to w tym mieście nic nie ma. Zabytków brak, w morzu często sinice, a żeby się pobawić to trzeba wsiąść w SKM i wysiąść kilka stacji dalej, w Sopocie. Nowoczesne miasto z plażą i openerem. Ale Gdynia ma swój klimat. Niby niewiele, ale zawsze wygrywamy w rankingach zadowolenia życia ludności. Przypadek? :)


Co jest największą zmorą dla mieszkańców Gdyni?

To, że często wsadzają nas do jednego worka z mieszkańcami Gdańska? :) Ciężko jest się do czegoś przyczepić. Jeśli już, to nie do końca trafione inwestycje użytku publicznego i korki, które od czasu do czasu paraliżują miasto.

Jak wyglądają proporcje w waszej reprezentacji między graczami faktycznie mieszkającymi w Gdyni, a tymi z ościennych miejscowości?

Z tego co wiem, a muszę przyznać że nie wiem zbyt wiele, zawsze grali u nas mieszkańcy Gdyni a nie Rumi, Redy czy Wejherowa.


Czy zdarzały się przypadki podbierania wam graczy przez Gdańsk lub gdy to wy podbieraliście graczy z reprezentacji Gdańska?

Ja werbowaniem nigdy się osobiście nie zajmowałem, lecz powtórzę: w Gdyni grają gracze, co może niektórych zdziwić, z Gdyni. :)


Ostatnio wybraliśmy nowego selekcjonera, którym został syfyscomeback. Co sądzisz o tym wyborze? Na kogo oddałeś swój głos?

Na mastera, a później na syfysa. Już dymusa uważałem za dobrego selekcjonera, a jednak coś nie wyszło. Syfys i master to tandem, który z pewnością zna się na rzeczy. Dobrze, że udało się zawiązać koalicję, gdyż denerwują mnie spamerzy, a poza tym uważam, że chrismaster to nie byłaby właściwa osoba na stanowisko selekcjonera.Co sądzisz o zmianach wprowadzonych przez CREW takich jak nowe transfery, poprawione wykresy treningowe, ambasadorzy, wymiana juniorów, podwójne obywatelstwo czy zapowiadany trening 2.0?

Muszę przyznać, że nie do końca wszystko ogarniam. Z wykresów treningowych nie korzystam, a czy zmiana ambasador cokolwiek do gry wniosła? Wymiana juniorów i podwójne obywatelstwo to akurat całkiem fajna sprawa, choćby po to, żeby dać graczom większe szanse na upolowanie czegoś ciekawego na rynku. Trening 2.0 powinien zrewolucjonizować tę grę, ale która to już poprawka CREW, która miała przynieść wielkie zmiany? Zobaczymy jak to będzie.CREW planuje też poprawić sima. Co według ciebie należałoby w nim zmienić w pierwszej kolejności?

Nigdy nikomu nie dogodzisz. Dla mnie sim od zawsze był urządzeniem niebadalnym, gdyż nigdy nie miałem aż tyle czasu, żeby przeprowadzić testy, które dawałyby mi 100% pewności co do założonych hipotez o skillach. Nigdy też na niego nie narzekałem. Fajnie, że w grze jest element nieprzewidywalności, bo gdyby zawsze wygrywałaby drużyna lepsza wartościowo czy lepsza w danym meczu to ta gra nie miałaby sensu. Ja mam wrażenie, że teraz nie jest z tym simem najgorzej.Co byś zmienił w MZ, gdybyś był członkiem CREW?

Ciężko mi w tej chwili gdybać. Z całą pewnością gra potrzebuje odświeżenia, czegoś co zatrzymałoby spadającą liczbę użytkowników. Na szybko ciężko mi coś powiedzieć, a przecież za takie porady się płaci i to słono :) Jeśli trening 2.0 faktycznie okaże się dużą zmianą to plus dla blondasów. Ostatnio chłopaki z CREW jakby bardziej się starają.Czytasz The Zone? Jeśli tak to jak je oceniasz?

Owszem. Ciężko powiedzieć, abym czytał je od deski do deski, ale w miarę możlwości staram się każdy numer przewertować. Na plus transfery, reprezentacja, LK i opisy Ekstraklasy niezawodnego kęda. Czasem brakuje czegoś o TM. Może nie jest to ta sama gazetka co kiedyś, ale jednak od pewnego czasu jest trzymany bardzo przyzwoity poziom, za co należą się Wam słowa uznania.Dziękuję za poświęcony czas. Ostatnia linijka jest dla ciebie. Możesz kogoś pozdrowić.

Pozdrawiam wszystkich klanowiczów z RATAMATAFONU. Dzisiaj udało się odnieść cenne zwycięstwo, oby tak dalej. Ciepłe słowa także do wszystkich managerów z Gdyni. Jeśli jeszcze w TM nie gracie, a chcecie spróbować, śmiało walcie do mnie czy też bialy30!