ekstraklasa

Ekstraklasa, raport po 17 kolejkach:

Z meczu na mecz, coraz bliżej swojego pierwszego triumfu w Ekstraklasie jest WiTeK TeAm. Choć na papierze starcie z glogosem miało być prostym, prostym nie było. Niemniej wynik tego nie potwierdza - syfyscomeback przejechał się jak walcem po starym wydze glogosie i na 5 kolejek przed końcem rozgrywek, wciąż ma 5 "oczek" przewagi nad wiceliderem.

Andydvorak o mało nie rozwiał wszelkich wątpliwości; mezs7 znów w sztosie:
Jak wspomniałem na początku, starcie lidera ligi z Los Leones zapowiadało się na łatwe i przyjemne. Było tak tylko w połowie, bowiem efekt dla syfysa jest przyjemny, ale samo spotkanie nie było łatwe. Obie drużyny stworzyły sobie niemal tę samą liczbę sytuacji strzeleckich, ale zwycięsko - i to zdecydowanie - wyszedł z tego lider, który odniósł 6. zwycięstwo z rzędu. WiTeK TeAm wygrał 4:0 i utrzymał 5-punktową przewagę nad Baboszewem.

A skoro o Baboszewie mowa, jego starcie na papierze wyglądało jeszcze łatwiej. Ale andydvorak już pogroził wszystkim o tym, że będzie chciał powalczyć o utrzymanie. Jego Rekiny znów kąsają i przekonał się o tym kilka dni wcześniej muadeep. Tym razem, do sensacji nie doszło, ale wygrana 1:0 jahu29pl potwierdza że drogi usłanej różami jego zespół w tym meczu nie miał. Rekiny kończyły w dziesiątkę i tutaj już tylko zagadką do rozwiązania pozostaje sprawa, czy gdyby udało się grać jedenastu na jedenastu to czy mecz ten nie skończył się inaczej? Pewne jest tylko to, że andydvorak nie pomógł selekcjonerowi jeszcze bardziej przybliżyć się do mistrzostwa Polski, które jeszcze w zasięgu ręki dla syfysa nie jest.

Trzeciej lokaty nie pozwolił sobie wydrzeć master, którego Całki pewnie 3:0 pokonały Powersoft Wroclaw. Z kolei w meczu między 4. Fedaykins, a 5. w tabeli Lucky Losers, zwycięsko wyszli ci drudzy. Mezs7 wygrał trzecie spotkanie z rzędu, mając olbrzymiego farta w pojedynku z muadeepem. Wygrana 2:1 w ostatnich minutach meczu, przy wyraźnie lepszych statystykach gospodarzy to potwierdza. Dzięki tej wygranej, mezs7 jest już na 4. miejscu i ma tylko gorszy bilans bramek od mastera.

Kooperacja na linii Wronki - Chorzów; encik znów w barażach, zaś Powersoft Wroclaw trafia do strefy spadkowej:
Dla Heaven or Hell 17. kolejka mogła być ważna w kontekście walki o utrzymanie. Encik walczył o punkty z 10. w tabeli Ruchem Chorzów. Ruch chciał zatem wykorzystać przegraną Powersoftu, zaś encik chciał nadal uciekać przed ŚRÓDMIEŚCIEM, który w tej kolejce czekał na pojedynek z dreadem i jego Odrą.

Po obu meczach można powiedzieć, że nastąpiła kooperacja na linii Wronki i Chorzów. Ruch zadając w 2 minuty dwa ciosy, pokonał Heaven or Hell 2:0, dzięki czemu ŚRÓDMIEŚCIE, po wygranej 7:0, wskoczyło z powrotem na 7. miejsce w tabeli, zrównując się nawet punktami z Los Leones. Ruch zaś przeskoczył Powersoft Wroclaw, który teraz jest bliskim sąsiadem Rekinów w strefie spadkowej.