puchary


Rozgrywki Pucharu Polski wkraczają w decydującą fazę. W gronie 16 najlepszych drużyn znalazły się cztery zespoły z Ekstraklasy, aż dziesięć z div 2 i dwie z div 3 (zastanawia brak przedstawicieli div 1). Oto jak potoczyły się ich losy w 1/8 finału:
Fc Radomsko - MZetowe Mastodonty 2-0
Siła Spokoju - Sowliny 4-2
KSZO Ostrowiec - FC.Baca 4-1
FC Hazardzisci - Baboszewo 1-4
Vegoria Team - Los Leones 0-1
Bełchatowianie 1977 - Mikołów City 1-2
Grabionna SSA - Fedaykins 1-3
Wlodawianka Giants - ∫ f〈x〉dx 0-4

Manager Mastodontów - mrcszef, czyli MZtowy Gall Anonim strzegący historii polskich Nationali (i nie tylko) tym razem sam miał szansę w niej się zapisać. Radomsko okazało się jednak niegościnne i to blueeyes22 przechodzi dalej.
W tej fazie mogliśmy się przekonać także o sile Siły Spokoju oraz zobaczyć ostrą strzelaninę (bramkową) w Ostrowcu. Bez kłopotu do ćwierćfinału awansowało Baboszewo, czyli finalista poprzedniej edycji. Swój mecz pod kontrolą miał także glogos, którego Lwy minimalnie pokonały Vegorię. Mecz Bełchatowian z Mikołowem to jedyny pojedynek, z którego zwycięsko wyszła drużyna, która oddała mniej strzałów. W przekonującym stylu do najlepszej ósemki przechodzą również Fedaykins oraz broniący tytułu ∫ f〈x〉dx. Tym samym ekstraklasowicze w komplecie awansowali do następnej rundy. Kolejne emocje związane z Nationalem już w sobotę 14 września, a zapewnią nam je mecze:

Fc Radomsko - Siła Spokoju
KSZO Ostrowiec - Baboszewo
Los Leones - Mikołów City
Fedaykins - ∫ f〈x〉dx

 

Puchar dla zwycięzców Nationali również zmierza ku końcowi. Oto wyniki 1/8 finału:

TOPMUG - Unione Sportiva - 【TOP】輝煌16人¢心中有爱就很美 ☆K.O☆ 1 - 0
Lauta Army - Fenerbache F.C 2 - 3
IL FALCO - Psicodélia Eagles 0 - 1
Teräskantele - Moabiter Ballsport 1 - 2
Soerendonk HC - Triquetra AFC 4 - 2
AEK Intizana - Arrested Developers 2 - 1
Cayuqueo FC - ∫ f〈x〉dx 1 - 2
Minho FC - Titans Hill FC 0 - 2

∫ f〈x〉dx osłabione pauzującym za kartki obrońcą wyeliminowało Cayuqueo FC. Choć wynik nie wskazuje na dużą dominację którejś z drużyn, aktualny wicemistrz Argentyny nie miał na boisku zbyt wiele do powiedzenia.

Ćwierćfinał:
Fenerbache F.C - TOPMUG - Unione Sportiva 3 - 1
Moabiter Ballsport - Psicodélia Eagles 1 - 3
AEK Intizana - Soerendonk HC 0 - 2
Titans Hill FC - ∫ f〈x〉dx 3 - 5

Rumuńskie Titans Hills FC to drużyna imponująca wartością składu (blisko 12 mln euro). Wartości jednak nie grają, choć trzeba przyznać, że gospodarze stworzyli sobie nieco więcej sytuacji. Po 90 minutach gry na tablicy widniał wynik 1-1. Dogrywka, mimo ataków z obu stron, również nie przyniosła rozstrzygnięcia. O awansie zadecydowały więc rzuty karne, które Polacy wykonywali wyśmienicie. Rumuni pomylili się dwukrotnie i musieli obejść się smakiem.
W półfinale Całki zmierzą się z liderem holenderskiej div 1 - Soerendonk HC. Choć rywal nie imponuje wartością jedenastki, pokazał, że należy się z nim liczyć szczególnie przekonującym zwycięstwem z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w MZcie - Triquetra AFC.

W następnym numerze prawdopodobnie znajdą się już końcowe podsumowania Nationala oraz Cup Winners Cup. Zobaczymy także, jak w Top Teams Cup radzi sobie zespół encika - Heaven Or Hell.
master789