Ekstraklasa U21

Ekstraklasa U21 - kolejka 15 i 16


Piętnastą kolejkę rozpoczynamy od najbardziej sensacyjnego rozstrzygnięcia. Mistrz z poprzedniego sezonu i obecny lider Spójnia Zielona Góra został rozgromiony 5-1 przez beniaminka CoffeeEveryMorning SALE. Strata punktów prowadzącej ekipy jest szansą dla ekipy pościgowej.
Drugi zespół ekstraklasy AKS Kozienice w pojedynku na szczycie z drużyną Szemobory SSA (3 lokata) zdobywa tylko 1 punkt. Remis 2-2 nie przekreśla szans żadnej z ekip na tytuł mistrzowski, ale również żaden z klubów nie zbliża się wymiernie do lidera z Zielonej Góry.
Bardzo ważne punkty zdobywa natomiast zespół Genialne Żółwie Mysłowice. Ekipa gnomcio bez większych problemów ogrywa drużynę Nightmare 5-2. Cztery bramki dla ekipy gospodarzy zdobywa Mateusz Szel.
Wysokie zwycięstwo odnotowuje również będący ostatnio w kiepskiej formie zespół FC Pyrokezi. Podopieczni menadżera gpyrka ograli bianconeri - PŁOCK - 7-2. Ekipa z Płocka po kolejnej porażce jest już jedną nogą w pierwszej lidze.
Pozostałe dwa spotkania bez niespodzianek. Kernsdorf SSA 8-0 gromi wicemistrza z poprzedniego sezonu ◇VSC◆™ fc BaRtKóW Nowy. Natomiast w pojedynku dwóch ostatnich drużyn walkower na korzyść Wielkie Nieporozumienie.


15 kolejka:
bianconeri - PŁOCK - (2 - 7) FC Pyrokezi
Genialne Żółwie Mysłowice (5 - 2) Nightmare
AKS Kozienice (2 - 2) Szembory SSA
◇VSC◆™ fc BaRtKóW NoWy (0 - 8) Kernsdorf SSA
CoffeeEveryMorning SALE (5 - 1) Spójnia Zielona Góra
Wielkie Nieporozumienie (5 - 0) Zagorzyn

Sensacją była porażka lidera w poprzedniej kolejce z beniaminkiem CoffeeEveryMorning SALE, ale to co się stało w szesnastej kolejce jest wręcz nieprawdopodobne. Spójnia Zielona Góra traci punkty na „wyprzedanym” zespole kolegi klanowego ◇VSC◆™ fc BaRtKóW NoWy. Ekipa hulku do tej pory zanotowała tylko 4 wygrane z zespołami w gorszej sytuacji kadrowej (Zagorzyn i Wielkie Nieporozumieni). Pierwsze punkty i to na liderze tabeli zaskakują podwójnie.
Sytuacje wykorzystuje ekipa pościgowa. Wicelider AKS Kozienice demoluje drużynę FC Pyrokezi 5-2 i niweluje stratę do najwyższego stopnia podium do 3 oczek.
Na trzecią pozycję wskakuje CoffeeEveryMorning SALE, który inkasuje darmowe punkty na drużynie Zagorzyn. Strata 4 punktów do lidera również jest realna do odrobienia.
Poza podium spada ekipa Szembory SSA. Zawodnicy menadżera pete54 po bardzo wyrównanym boju tracą punkty w starciu z Genialnymi Żółwiami Mysłowice. Dla klubu z Mysłowic trzy punkty przesuwają ich na piątą lokatę w tabeli.
Tylko punkt inkasuje zespół Nightmare w pojedynku z ekipą bianconeri - PŁOCK -. Wynik remisowy nie przynosi korzyści żadnej ze stron.
W ostatnim meczu szesnastej kolejki wysokie zwycięstwo 9-0 odnotowuje drużyna Kernsdorf SSA. Dla podopiecznych menadżera zadi86 komplet punktów w znaczny sposób zwiększa ich szanse na utrzymanie ekstraklasowego bytu.

16 kolejka:
FC Pyrokezi (2 - 5) AKS Kozienice
Nightmare (3 - 3) bianconeri - PŁOCK -
Szembory SSA (2 - 3) Genialne Żółwie Mysłowice
Kernsdorf SSA (9 - 0) Wielkie Nieporozumienie
Spójnia Zielona Góra (2 - 2) ◇VSC◆™ fc BaRtKóW NoWy
Zagorzyn (0 - 5) CoffeeEveryMorning SALE


Tabela po 16 kolejkach: