ekstraklasa U-23

Czas podsumować 16. kolejkę w lidze U-23.

Mafia liderem!
Na sam początek mecz pomiędzy Mafią koniaka i Achromatycznymi Zwoleń. Był to świetnie zapowiadający się mecz, gospodarze byli wice-liderami tabeli, a ekipa najger'a zajmowali pozycję 3. W samym meczu emocji nie brakowało. Bardzo wyrównany mecz zakończył się wynikiem 2-2, który nie krzywdził żadnej z ekip. Remis ten można uznać "wygranym" dla gospodarzy, bowiem k0niak wyprzedził dotychczasowego lidera - KP Opel Kamień, który chyba lekko stracił formę.

Właśnie, skoro mowa o KP Opel Kamień, drużynie adikol516. Dotychczasowy lider, przegrał już drugi mecz i spada na 2. pozycję. Kto w kolejce 16, okazał się pogromcą adikol'a? Ano taki Błękitny Grom, który do tej pory był na 6. miejscu. Na ten fakt moglibyśmy przymrużyć oko, ale wynik to już istna kompromitacja gospodarzy, którzy przegrali 1-6. Kamień zagrał bardzo słabo i teraz musi walczyć, o to by powrócić na fotel lidera.

Minimalnie do podium zbliżyła się Spójnia Zielona Góra. Ekipa prowadzona przez promo83, pokonała na wyjeździe rewelacyjny ostatnio zespół finkka - Mogilska CF 2-1 i przerwała tej drużynie passę 6 wygranych z rzędu. Spotkanie między tymi klubami, było jednak bardzo zacięte i wyrównane - równie dobrze trzy "oczka" zainkasować mógł finekk. A Spójnia? Gra w kratkę. Wygrywa-przegrywa, wygrywa-... i tak dalej. Wychodzi na to, że w kolejnej kolejce znowu polegnie... Mogilska spada na 8. lokatę.

Czwarty pojedynek. FC Pyrokezi podejmuje OLA JUNIORS JASTRZĘBIE. Mecz nie zapowiadał się może ciekawie, ale jednak... taki był. Kibice obejrzeli aż 7 goli, ale gospodarze okazali się minimalnie gorsi od swoich rywali (3-4). Jastrzębianie wygrywają 2 mecz z rzędu, a Pyrokezi taką samą passą może się pochwalić, ale.. meczów przegranych.

Szybko przechodzimy do przedostatniego meczu kolejki numer 16. 5-te w tabeli Bandysie SA, grały z Goralem Zywiec, czyli klubem zajmującym przedostatnie miejsce. Tutaj także widzowie narzekać nie mają prawa, bowiem wynik końcowy tego spektaklu to: 3-3. Kto był stroną dyktującą warunki w tym meczu? Bandysie. Goście stracili bramkę w 95. minucie meczu (gol Bulkiewicza).

Na sam koniec zostawiłem mecz bez jakiejkolwiek historii i emocji. Myszewo Academy U21 pewnie rozgromiło ostatni Zagorzyn aż 13-0 i jest na 10. miejscu (drugi triumf z rzędu). 11 bramek w tym pojedynku, strzelił Paulo Ganso. Brazylijczyk urządził sobie prawdziwe show na stadionie..

Wyniki i tabela po 16. kolejkach:


Z notesika STATYSTYKA:
W 6. meczach strzelono 40 bramek, co daje średnią: 6, 66 gola na spotkanie. Tylko raz wygrywali gospodarze, 2 razy padł remis, a 3 pojedynki kończyły się wygraną gości.
patryk6527