ekstraklasa U-23

Mafia nadal liderem, Opel tuż tuż, Achromatyczni się nie poddają:

Podsumowanie 17. kolejki Ekstraklasy U-23, zaczynamy od pojedynku pomiędzy Bandysie SA a Mafią Koniaka. Gospodarze byli na 5. miejscu przed tym spotkaniem, a Mafia prowadziła. Nic się nie zmieniło - górowali lepsi gospodarze. Mecz zakończył się rezultatem 4-1 dla k0niak'a. Warto tutaj jednak powiedzieć, że Mafia wcale aż o tak dużo nie zagrała, potrafiła jednak lepiej wykorzystać swoje okazje.

Tyle samo "oczek", co Mafia, ale gorszy bilans bramkowy, ma KP Opel Kamień. Tym razem adikol516, wygrał mecz u siebie z ostatnim w tabeli Zagorzynem i przełamał tym samym passę dwóch porażek w lidze z rzędu. Wynik pojedynku mówi sam za siebie - 14-0 to istny pogrom w biały dzień. Walka o tytuł na prawdę staje się niezwykle interesująca..

Achromatyczni Zwoleń - zespół prowadzony przez najger'a, w tej kolejce grał z FC Pyrokezi, a zatem drużyną siódmą. Ekipa ze Zwolenia wygrała z gospodarzami 3-1 i nadal nie daje sobie uciec Mafii i KP Opel. Wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy, bowiem Błękitno-biali zagrali mądrzej i lepiej. Najger tym samym, przerwał passę 2 kolejnych spotkań bez wygranej i dopisuje 3 punkciki do swojego konta. Ma ich łącznie 37. Także tylko punkt mniej od Mafii i KP Opel.

Czwarta w tabeli Spójnia Zielona Góra, która traci do podium 6 "oczek", podejmowała na wyjeździe drużynę Goral Zywiec. Zielonogórzanie zwyciężyli pewnie 4-1, wygrywając drugie starcie z rzędu. Goral natomiast jest obecnie przedostatni w tabeli..

Drużyna, która robiła furorę w drugiej rundzie ligi - Mogilska CF (finekk), przegrywa drugi mecz z rzędu. Tym razem ich pogromcą został Błękitny Grom, 7. ekipa tabeli. 4-2 to wynik raczej zasłużony, Mogilska nie potrafiła zdominować na tyle meczu, by wygrać. Wprawdzie w 23. minucie objęła prowadzenie, ale gol do szatni tak podbudował gospodarzy, że mieli więcej sił i wygrali. Grom ma 27 "oczek".

Ostatni mecz nie zapowiadał się zbyt ciekawie. Starły się ze sobą drużyny z dolnych rejonów tabeli. Mowa tu o OLA JUNIORS JASTRZĘBIE i Myszewo Academy U21. Faworytem tego pojedynku mimo wszystko byli Jastrzębianie. Boisko jednak wszystko zweryfikowało - triumfowali goście, którzy strzelając 4 gole i tracąc 1, "przeskoczyli" w tabeli swoich rywali z meczu i są teraz tuż "nad kreską". OLA ma od nich punkcik mniej...

Wyniki i tabela po 17. kolejkach:


Z notesika STATYSTYKA:
W 6. meczach strzelono 39 bramek, co daje średnią: 6, 5 gola na mecz. 2 mecze kończyły się wygranymi gospodarzy, 4 razy triumfowali przyjezdni.

Zapowiedź następnej, 18. kolejki i moje typy:
Zagorzyn - OLA JUNIORS JASTRZĘBIE (2)
Mogilska CF - KP Opel Kamień (2)
Spójnia Zielona Góra - Błękitny Grom (1)
Mafia Koniaka - Goral Zywiec (1)
Achromatyczni Zwoleń - Bandysie SA (1)
Myszewo Academy U21 - FC Pyrokezi (X)

 
patryk6527