puchary

Ćwierćfinał
Fc Radomsko - Siła Spokoju 5 - 3
Zdecydowanie najbardziej dramatyczny ćwierćfinał. Gospodarze do 78 minuty prowadzili 2-0. Właśnie wtedy goście zdobyli kontaktową bramkę i rzucili się do ataku. W ostatniej akcji meczu obrońca Radomska sfaulował przeciwnika w polu karnym, a rzut karny w... 95 minucie szczęśliwie wykorzystał napastnik Siły Spokoju - Kordalewski. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc sędzia zarządził rzuty karne. W nich znacznie więcej spokoju zachowali piłkarze Fc Radomsko. Goście wykorzystali zaledwie jedną jedenastkę i przegrali ten konkurs 1-3.

Baboszewo - KSZO Ostrowiec 3 - 1
Również w tym meczu nie zabrakło emocji. KSZO objęło prowadzenie w 41 minucie i grało bardzo ambitnie. Do sprawienia dużej niespodzianki Ostrowczanom zabrakło trochę czasu, a być może sił. Baboszewo rozwiązało worek z bramkami w 69 minucie i popisało się wyśmienitym finiszem. Goście sprawili jednak faworytom sporo kłopotów.

Los Leones - Mikołów City 0 - 1
Drugoligowy Mikołów City sprawia niemałą sensację. Snajper gości - Saul Valverde wyprowadził ich na prowadzenie w 30 minucie gry i mimo licznych okazji z obu stron kibice nie zobaczyli więcej goli. Należy nadmienić, że Mikołów zwyciężył zasłużenie, będąc drużyną lepszą od faworyzowanych Lwów.

Fedaykins - ∫ f〈x〉dx 2 - 5
Przy pięknej pogodzie na stadionie Fedaykins kibice obejrzeli prawdziwe gradobicie bramek. Całki szybko objęły prowadzenie, a później na każde trafienie gospodarzy odpowiadały kolejnymi dwoma. ∫ f〈x〉dx było zespołem nieco lepszym, ale z przebiegu meczu wynik ten jest zdecydowanie zbyt wysoki.

Półfinał
Baboszewo - Fc Radomsko 1 - 0
Licznie zgromadzeni fani Baboszewa obejrzeli festiwal nieskuteczności swoich ulubieńców. Bezbramkowy remis utrzymał się aż do końca regulaminowego czasu gry. Manager Radomska, blueeyes22 widząc jak snajper Baboszewa Manesis rozpoczyna w 94 minucie na środku boiska swój rajd pewnie w duchu krzyczał "Turku, kończ ten mecz!". Arbiter jednak miał inne plany, a Manesis swoją akcję zakończył celnym strzałem. Fc Radomsko kolejny raz traci bramkę w ostatniej minucie meczu, z kolei Baboszewo znów popisało się świetnym finiszem.

∫ f〈x〉dx - Mikołów City 0 - 3
Wydawało się, że nikt i nic nie powstrzyma ∫ f〈x〉dx przed czwartym z rzędu awansem do finału Pucharu Polski. Gdyby gospodarze wygrali, doszłoby także do powtórki z poprzedniego finału. Ale na ich drodze stanął Mikołów City, który już w ćwierćfinale udowodnił, że jest w stanie z powodzeniem walczyć z zespołami z ekstraklasy. Mecz najkrócej można opisać tak: Całki grały, a Mikołów strzelał bramki. Już do przerwy podopieczni stmikolaja prowadzili dwoma trafieniami, a w drugiej połowie dobili gospodarzy kolejnym. Gracze master789 oddali nieco więcej strzałów od rywali, ale nie potrafili ani jednego z nich zamienić na bramkę.

Finał
Mikołów City - Baboszewo
Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Baboszewo, które staje przed drugą okazją na wygranie Pucharu Polski. Z drugiej strony zabójczo skuteczny Mikołów City już zasłużył na miano Pogromcy Faworytów. Zapowiada się wielki mecz!

Półfinał
Psicodélia Eagles - Fenerbache F.C 3 - 2
∫ f〈x〉dx - Soerendonk HC 4 - 1
Holenderskie Soerendonk HC wartościowo wygląda niepozornie, ale w pucharze tym radziło sobie znakomicie. W starciu z ∫ f〈x〉dx goście z dobrej strony pokazali się jednak tylko w pierwszej połowie. Piłkarze Soerendonk błyskawicznie odpowiedzieli na trafienie Kacpra Cymbała w 17 minucie gry i remis 1-1 utrzymywał się aż do 55 minuty. Dopiero wtedy zmasowane ataki gospodarzy przyniosły skutek, a Holendrzy najwyraźniej opadli z sił i dali sobie wbić kolejne trzy bramki (hat-trick Cymbała). Mimo wszystko wynik można uznać za stosunkowo niski wymiar kary, gdyż podopieczni master789 stworzyli sobie aż 29 sytuacji bramkowych.

Finał
∫ f〈x〉dx - Psicodélia Eagles 1 - 2
Psychodeliczne Orły w tym sezonie radzą sobie świetnie - pewnie zmierzają po awans do brazylijskiej ekstraklasy oraz dotarły do finału Cup Winners Cup. W nim jednak faworytem było ∫ f〈x〉dx. Tak prezentowały się ustawienia obu jedenastek (Polacy w kolorze żółtym):

Jak widać Całki nastawiły się na neutralizację skrzydeł rywala oraz atak środkiem boiska. Manager Psicodélia Eagles zaskoczył jednak przerzuceniem skrzydłowego na drugą stronę boiska.
Gospodarze znakomicie weszli w mecz. Bramka Latynosów została zasypana gradem strzałów. Napastnicy ∫ f〈x〉dx nie mieli jednak dobrego dnia i ogromną dominację zamienili na zaledwie jedną bramkę. W końcówce pierwszej połowy Brazylijczycy zaczęli dochodzić do głosu i... wyrównali. Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza, ale tym razem Orły znacznie szybciej się otrząsnęły i od ok. 60 minuty zdecydowanie przejęły inicjatywę. Skrzydłowy Psicodélii raz za razem nękał defensywę Całek i w 79 minucie po jego akcji padła druga bramka dla gości. Mecz idealnie zobrazował stare piłkarskie porzekadło - niewykorzystane okazje się mszczą.
Psicodélia Eagles - zwycięzca pucharu Cup Winners Cup, drugie miejsce dla ∫ f〈x〉dx.

1/16 finału
Heaven Or Hell - Red Mashine CSKA 2 - 0
Świetny mecz polskiej drużyny. Podopieczni encika już od pierwszych minut rzucili się do ataku. Na efekty nie trzeba było czekać długo - już w 4 minucie Roland Lipiński wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 67 minucie doskonale rozegrany rzut rożny na bramkę zamienił Cezary Gendolla i tym samym przypieczętował zasłużoną wygraną Heaven Or Hell.

1/8 finału
Heaven Or Hell - SK Ronov n.D. 2 - 1
Wicemistrz Czech - SK Ronov n.D. to prawdziwy weteran rozgrywek Top Teams Cup. W swoim piątym występie w tym pucharze pierwszy raz udało mu się zajść tak daleko. Tym razem bogate doświadczenie naszych południowych sąsiadów nie przyniosło skutku. Heaven Or Hell zagrało niczym rasowy bokser - w pierwszych 45 minutach zbadało przeciwnika, by w drugiej połowie wyprowadzić dwa celne ciosy. SK Ronov walczyło do końca i w 85 minucie zdobyło kontaktowego gola. Nerwowa końcówka nie przyniosła kolejnych trafień i encik mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa swojej ekipy odniesionego w dobrym stylu.

Ćwierćfinał
AC Milan - ALFA center´s
Sojip 05 - Heaven Or Hell
AC Bonpland 04 - Hertha 1969
Malvinas AFC - Viitorul Salcuţa

Heaven Or Hell czeka niezwykle trudne zadanie. Jego rywal - Sojip05 jest na najlepszej drodze do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii, a w swoim składzie ma aż sześciu reprezentantów swojego kraju (oraz jednego Austrii). Drużyna encika nie jest faworytem, ale może pokusi się o niespodziankę?