ekstraklasa

Ekstraklasa, raport po 20 kolejkach:

Jeszcze kilka kolejek temu, wydawało się że mistrzostwo WiTeK TeAm to tylko kwestia czasu. Nic bardziej mylnego. Gracze syfysa wpadli w lekki dołek, którego odzwierciedleniem jest drugi mecz z rzędu bez wygranej. Po jednobramkowym remisie z wymagającym zespołem Fedaykins, tym razem lider podzielił się punktami z encikiem. Wykorzystuje to na swoją korzyść jahu29pl, którego Baboszewo, na dwie kolejki przed końcem traci tylko jeden punkt!

W tej lidze liczy się już tylko dwóch - finisz starcia gigantów:
Zdecydowanie wydarzeniem ostatnich kolejek jest już tylko korespondencyjny pojedynek WiTeK TeAm z Baboszewem. Obie ekipy walczą do upadłego o upragniony pierwszy tytuł mistrzowski. Póki co, na minimalnie lepszej pozycji jest syfys, choć jego zespół zdecydowanie zwolnił z tonu.

Po remisie w 19. kolejce, przyszła pora na kolejny podział punktów. Tym, który uszczknął coś dla siebie jest encik. Heaven or Hell postawiło twarde warunki gospodarzom i opłaciło się to na tyle, by walczący o utrzymanie encik zdołał zabrać do siebie punkt. Syfysowi nie było wyraźnie do śmiechu, gdyż po meczu dowiedział się, że jego zespół na dwie kolejki przed końcem będzie miał zaledwie punkt przewagi nad Baboszewem. Wicelider tabeli pewnie pokonał Odrę Opole 9:0.

Czy w 20. kolejce sezonu było jeszcze coś wartego uwagi? Owszem. Choć punkt zdobył encik, nie utrzymał on 7. pozycji w tabeli. Wyraźnie poddenerwowane swoimi ostatnimi wynikami Lwy glogosa, wygrały bardzo ważny mecz w Chorzowie z Ruchem. Mimo że to gospodarze prowadzili 2:0, Los Leones wyszli z tej bitwy zwycięsko, wygrywając 5:2. Dzięki temu, udało się glogosowi awansować na 7. lokatę w lidze.

Porażki Ruchu nie wykorzystał zaś Powersoft Wroclaw. Wrocławianie ulegli przed własną publicznością z Fedaykins 4:1.

Istotna dla układu tabeli wydaje się być także wiktoria mastera nad mezs7. Całki pokonały na wyjeździe Lucky Losers aż 5:2, czym ugruntowują znacznie swoją szansę na trzecie miejsce na koniec sezonu. Co ciekawe, wszystkie 7 bramek padło w drugiej połowie spotkania.

W najmniej interesującym spotkaniu kolejki, Rekiny ze Szczecina zdołały wywieźć punkt ze stadionu we Wronkach, remisując ze ŚRÓDMIEŚCIEM 1:1 po golu zdobytym w doliczonym czasie gry.

kedzierzawy90