ekstraklasa U-23

Adikol już bez szans?, Mafia i Achromatyczni walczą o tytuł..

Zaczynamy podsumowanie 19. kolejki Ekstraklasy U-23..

*Zaczynamy od spotkania prowadzącej Mafii Koniaka. Drużyna k0niak grała z Błękitnym Gromem, który ostatnio prezentował się nadzwyczaj dobrze. W tym wypadku jednak, górą byli faworyci, którzy zwyciężając 4-2, odnieśli trzeci triumf z rzędu. Z przebiegu meczu wynik taki jest jak najbardziej zasłużony, choć Grom też miał swoje klarowne okazje. Prowadzili nawet 2-1. Pogromcą 6. klubu tabeli, został Zachary Dzerwucki, który popisał się hat-trickiem. Mafia utrzymuje nadal tylko jeden malutki punkcik przewagi nad najger'em.

*Jeśli mowa o menadżerze najger, to prowadzeni przez niego Achromatyczni Zwoleń, też wygrali trzeci mecz z kolei. W kolejce 19, ich ofiarami został Goral Zywiec. Co ciekawe, mecz zakończył się także rezultatem 4-2 i też do pewnego momentu prowadzili rywale 2-1, a.. hat-tricka ustrzelił Wasyl Wicherek. Były to zatem bardzo podobne spotkania lidera i wice-lidera ligi. Goral Zywiec przegrywa natomiast trzeci raz z rzędu i nie ma (zresztą już kilka kolejek wstecz), już szans na utrzymanie.

*Słabo wiedzie się ostatnio adikol516. Jego zespół - KP Opel Kamień, przegrał już drugi mecz z rzędu. Z kim tym razem? Ano ze Spójnią Zielona Góra. Tutaj wynik 3-1 dla zwycięzców jest jak najbardziej sprawiedliwy. Powiem nawet więcej - Spójnia powinna go była wygrać wyżej. A co ciekawe, do 88. minuty utrzymywał się wynik.. 1-1 (!) Może słaby wynik tego meczu spowodowany był czerwoną kartką dla jednego z graczy Kamienia - Boruca Cetnara. Otrzymał ją w 42. minucie meczu, przy stanie 0-1. Teraz, patrząc z innej perspektywy na sytuację w tabeli: gdyby adikol wygrał dwa poprzednie mecze, miałby tyle samo "oczek", co Mafia i jedynie gorszy bilans bramkowy. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna - KP Opel Kamień ma na koncie 38 punktów i nawet do najger'a traci ich już pięć. Strata jest za duża. Według mnie, Kamień nie ma już szans na złoty medal. Musi teraz bronić lokaty na podium, bowiem Spójnia, która ich ograła, jest tuż za nimi, ale ze stratą już tylko 4 punktów..

*Teraz przyszedł czas na pojedynek między drużynami: Bandysie SA oraz Myszewo Academy U21. Gospodarze chcieli zmazać plamę po dwóch poprzednich porażkach. I.. udało się im to! Bandysie 3-2 ograli - nie bez problemu - 9-te już Myszewo. Do 73. minuty meczu, było 3-0, ale wtedy goście, a konkretnie Paulo Ganso, zdobyli dwie bramki. Sędzia zakończył jednak mecz i Bandysie mogły się tylko cieszyć - są nadal na wysokim, piątym miejscu.

*Mówiłem, że Myszewo jest już ósme. Stało się tak dlatego, że będący tuż za nim finekk i jego Mogilska CF, wygrał swój mecz skromnie, bo skromnie, ale jednak - 1-0. Przegranym okazała się drużyna OLA JUNIORS JASTRZĘBIE. Patrząc jednak obiektywnie, to wygrana bardziej należała się Jastrzębianom, którzy jednak marnowali swoje okazje. Jedynego gola w tym spotkaniu, zdobył na 14 minut przed końcem Olaf Kaider. Mogilska wraca do swojego dobrego rytmu - po dwóch porażkach, "przychodzą" dwa triumfy.

*I tak oto docieramy już na sam koniec i pojedynek między FC Pyrokezi i Zagorzynem. Ten mecz nie wymaga większego i bardziej szczegółowego kometarza, bowiem nie od dziś wiadomo, że takie wyniki jak 17-0, który padł w tej kolejce, zdarzają się dosyć często przy okazji spotkań z zespołem Zagorzyn. Mogę jeszcze dodać jedynie, że 12 goli dla Pyrokezi, strzelił Jedrzej Ziomkowski. FC Pyrokezi przerwało passę 4 kolejnych porażek i jest na 7. miejscu. Nic się, w ich przypadku, nie zmieniło..