Ekstraklasa U18

Ekstraklasa U18 - kolejka 17 i 18

Siedemnastą kolejkę rozpoczynamy od spotkania lidera tabeli. Drużyna Kamionka Death Squad podejmowała outsidera rozgrywek Gosharp f.c.. Dominacja zawodników menadżera el-ronino nie podlegała dyskusji. Lider rozstrzelał podopiecznych gosharpwp 5-0.
Kontaktu z liderem nie traci ekipa FC Bonin. Trzeci zespół tabeli awansował na pozycję wicelidera po zwycięstwie 3-0 nad zespołem Szembory SSA. Wszystko za sprawą potknięcie doskonałej w rundzie rewanżowej drużyny Szczakowianki. Serię zwycięstw z rzędu przerwał remis 3-3 z beniaminkiem CoffeeEveryMorning SALE. Jeden punkt dla podopiecznych menadżera djgrot to i tak sukces - większą część meczu dominowała na boisku ekipa CoffeeEveryMorning SALE.
Identycznym remisem zakończyło się spotkanie między broniącymi się przed spadkiem zespołami Widzew Łódź i Fedaykins. Jeden punkt nie daje żadnej z ekip gwarancji utrzymania się.
Wynik remisowy padł również w pojedynku drużyn Detformis oraz QxQ Torun. Klub z Torunia przez większą część meczu grał w dziesiątkę po czerwonym kartoniku dla jednego z obrońców.
W ostatnim środowym spotkaniu stanęły naprzeciw siebie dwa zespołu walczące o wydostanie się ze strefy spadkowej: FC Torpedo Dabrowa i Forfiter. Mecz był bardzo wyrównany i w regulaminowych 90 minutach na tablicy wyników widniały dwie dwójki. W doliczonym czasie gry, a dokładniej 94 minucie zawodnik gości Daniel Pietrowski trafił jeszcze raz do siatki rywali dając swojej ekipie zwycięstwo w prestiżowym pojedynku.

Detformis (2 - 2) QxQ Torun

Osiemnasta kolejka odbyła się bez większych sensacji. Czołówka tabeli wygrała swoje spotkania, a jej końcowa część w większości przegrała. Ważnym faktem wartym odnotowania jest poznanie pierwszego spadkowicza. Jest nim Gosharp f.c., który po trzech sezonach ekstraklasowych bojów żegna się z najsilniejszą polską ligą U18.
Drużyna Kamionka Death Squad bez większych problemów ogrywa Szembory SSA 3-0. Dla zespołu menadżera pete54 to już trzecia porażka z rzędu, który nieoczekiwanie walkę o mistrzostwo zamienił w walkę o utrzymanie.
Wicelider FC Bonin po emocjonującym i zaciętym spotkaniu pokonuje FC Torpedo Dabrowa 2-1. Podopieczni menadżera cywil1468 przegrywają drugie spotkanie z rzędu, mimo identycznych statystyk w odniesieniu do rywala.
Po trzy punkty sięgają również zawodnicy klubu Szczakowianka. Nie przyszło im to zbyt łatwo. W dreszczowcu pokonali outsidera Gosharp f.c.. Aż trzy bramki padły w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Najpierw dwukrotnie w 93 i 97 z goli cieszyli się goście, a następnie w 101 minucie rozmiary porażki zmniejszyła drużyna Gosharp f.c..
Cenne trzy punkty inkasuje zespół QxQ Torun pokonując Fedaykins 3-0. Duży wpływ na przebieg spotkania miała decyzja sędziego głównego, który już w 7 minucie wyrzucił jednego z zawodników menadżera muadeep.
Bezpieczną pozycję w lidze tracie Forfiter. Podopieczni menadżera addept w wyniku porażki 0-2 z ekipą Detformis spadają na 9 miejsce. Pozostanie w lidze zależeć będzie od ostatnich czterech kolejek sezonu.
W ostatnim spotkaniu osiemnastej kolejki spotkały się Widzew Łódź oraz CoffeeEveryMorning SALE. Po dosyć wyrównanym pojedynku zanotowaliśmy remis 1-1. Bliżej zwycięstwa była ekipa z Łodzi, która prowadziła aż do 92 minuty.