Nowi w MZ

Dzisiaj moim rozmówcą jest wojtek1093, w MZ od czerwca 2013 roku, jego drużyna pod trochę dziwnie brzmiąca nazwą Tuberculosis po 20. kolejkach jest liderem div8.


- Witam. Przedstaw się i powiedz czym zajmujesz się w życiu?
Witam, mam na imię Wojtek i mieszkam w Sosnowcu, na co dzień studiuję filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim

- W jakich okolicznościach i kiedy zdecydowałeś się rozpocząć przygodę w Managerzone?
Moją przygodę z Managerzone rozpocząłem w czerwcu tego roku, w prawdopodobnie najpopularniejszych okolicznościach, a mianowicie grę pokazał mi mój znajomy (mocuishle3- którego serdecznie pozdrawiam), zrobiła ona na mnie bardzo pozytywne wrażenie dlatego też nie czekając długo po powrocie do domu założyłem konto i rozpocząłem swoją przygodę w świecie MZ.

- Ile czasu dziennie spędzasz na zielonej stronce?
Ilość czasu jest u mnie zdecydowanie ruchoma, wszystko zależy od okoliczności, na pewno w sytuacji, gdy poluję na jakiegoś zawodnika poświęcam więcej czasu aby monitorować aukcje, ale również w dniach posuchy transferowej lubię pozwiedzać forum oraz przejrzeć sytuację w mocniejszych ligach, szukając inspiracji taktycznej lub jakiejś pomocy.

- Masz jakieś doświadczenie w tego typu grach?
Od małego interesowały mnie różnego typu gry polegające na zarządzaniu własnym klubem, a więc za pewne kilka tytułów mniej lub bardziej znanych zostało przeze mnie ogranych podczas mojej menadżerskiej kariery internetowej.

- Skąd czerpałeś wiedzę na temat tego jak prowadzić drużynę w MZ?
Głównie od bardziej doświadczonych użytkowników na forum, którzy służą swoją pomocą w nurtujących nas pytaniach.

- Czy bierzesz udział w dodatkowych rozgrywkach tj. LK, LKJ i TM?
Aktualnie nie, lecz z nowym sezonem na pewno spojrzę na nie z ciekawością.

- Jaka drużyna jest twoim największym rywalem w MZ?
Drużyna osoby odpowiedzialnej za wciągniecie mnie do MZ czyli Szczypiemniebobylobezgumy.

- Jakie jest twoje największe osiągniecie w MZ?
Hmm myślę, że ciężko mówić już o jakichś poważnych osiągnięciach po tak krótkim czasie, ale mogę uznać za to wygranie 8 ligi, oczywiście jeśli utrzymam przewagę w ostatnich 2 kolejkach sezonu.

- Porozmawiajmy trochę o świecie futbolowym. Jakiej drużynie kibicujesz w realnej piłce?
Z drużyn polskich kibicuję swojemu miastowemu Zagłębiu Sosnowiec, a jeśli chodzi o drużynę zagraniczną, to może wyjdę trochę z jakiegoś oklepanego formatu i powiem, że nie mam 1 ulubionej drużyny, zdecydowanie wolę oglądać różne mecze z wielu lig i na bieżąco oceniać to która drużyna jest dzisiejszego dnia lepsza i wtedy oczywiście kibicuje temu kto akurat gra lepszy futbol ( niestety nie zawsze jest to adekwatne do wyniku końcowego ).

- Cristiano Ronaldo czy Leo Messi kto według ciebie zostanie najlepszym piłkarzem 2013 roku?
Jeśli miałbym osobiście decydować, to chciałbym aby był to ktoś inny niż ta dwójka która jest na tapecie do zdobycia Złotej Piłki od paru lat, i sądzę że miła była by zmiana, więc któż to wie może jakiś piłkarz Bayernu Monachium, albo ktoś inny co było by jednak dużym zaskoczeniem, czas pokaże.

- Stawiasz w swoim zespole na wychowanków czy sprowadzonych piłkarzy?
Aktualnie jestem w fazie przechodzenia z 1 stylu gry na 2, co można zobaczyć u mnie po ostatniej wyprzedaży zawodników, od nowego sezonu i treningu 2.0 planuje postawić w 100% na własny narybek, licząc że trafię jakieś perełki które później będą stanowiły o sile mojego zespołu. Dobre połączenie doświadczenie z młodzieńczym polotem to to czego potrzebą mojej drużynie, z czasem przekonam się czy był to słuszny wybór.

- Zamierzasz wziąć udział w przyszłości w rozgrywkach U-23, U-21 i U-18?
Od nowego sezonu zdecydowanie tak, będzie to dla mnie nowe doświadczenie, ale mam nadzieję, że sobie poradzę.

- Jaki jest twój najdroższy transfer do klubu?
Iwo Falk kupiony za 110 252.

- Pokaż swoją gwiazdę zespołu.
Aktualnie brak, ponieważ jak już wcześniej pisałem drużyna przechodzi gruntowny remont i wietrzenie szatni.

- Jak oceniasz obecnego sima?
Sim jak sim, dla jednych lepszy dla innych gorszy, ja oceniam go jako poprawny, nie mam mu nic do zarzucenia.

- Jak oceniasz miniony sezon?
W minionym sezonie przejąłem drużynę w momencie kiedy nie było już szans na awans mimo tego że wygrałem wszystkie mecze od momentu przejęcia klubu, a więc ten sezon traktuje dopiero jako mój 1, a to co było w poprzednim jako wstęp do gry.

- Powiedz więcej o poziomie twojej ligi?
Powiem krótko, konkurencja między 2 drużynami, reszta jest tzw dostawcami punktów, w pojedynku 1 i 2 zespołu w 1 meczu padł remis w 2 udało mi się wygrać, więc liczę że dowiozę tą 3 punktową przewagę do końca sezonu.

- Jaki jest twój cel w przyszłym sezonie?
Walka w nowej lidze oraz ligach młodzieżowych, oraz jak najlepszy rozwój mojej młodzieży i stadionu.

- Czytasz gazetkę TZ jeśli tak to czego ci w niej brakuje?
Hmm, może czegoś w stylu odwrotności Nowych w MZ, w którym wysłannik gazetki odwiedzałby najlepszych graczy z naszej ligi poznając ich sposoby i metody działania.

- Bardzo dziękuję za wywiad. Linijka dla ciebie.
Również dziękuję, pozdrawiam wszystkich nowych managerów, obyśmy rośli w siłę, ktoś w końcu musi gonić starych wyjadaczy. Pozdrawiam.
Pawel2322