ekstraklasa U-23

Czas podsumować 18. kolejkę ligi U-23. W czołówce doszło do jednej zmiany.
Stało się tak za sprawą świetnego ostatnio finkka i jego Mogilska CF. Jego drużyna ograła wice-lidera ligi, KP Opel Kamień 4-2, spychając tym samym adikol'a516 na 3. miejsce. Mogilska są na 10. lokacie.

Potknięcie Kamienia wykorzystał najger. Prowadzeni przez niego Achromatyczni Zwoleń, wygrali z Bandysie SA 2-0 i należało im się zwycięstwo. W prawdzie bramki strzelali dopiero w 69 i 73. minucie spotkania. Najger triumfuje drugi raz z rzędu i jest teraz na 2. miejscu, ze stratą tylko punktu do Mafii.

Skoro mowa o Mafii, warto powiedzieć, że k0niak znowu górą. Lider wygrał 2-0 z Goralem Zywiec, przedostatnim zespołem tabeli. Jak mówił sam k0niak, zwycięstwo to może nie jest jakieś spektakularne, patrząc na klasy obydwu drużyn, ale najważniejsze są 3 punkty. Mafia utrzymuje przewagę 1 "oczka" nad Achromatycznymi. A do końca już tylko 4 kolejki.

Dobrą passę utrzymuje ostatnio Myszewo Academy U21. Drużyna ta, wygrywa już 4 kolejny mecz. Tym razem "ofiarą" zostało FC Pyrokezi, które za to jest odwrotnością triumfatorów. Pyrokezi przegrywa już 4 spotkanie z rzędu. Myszewo zwyciężając skromnie 2-1, traci do swoich rywali już tylko punkcik..

Kolejną drużyną, idącą w górę jest Błękitny Grom. Ten klub wygrywa już 5 mecz z rzędu (2-1 na wyjeździe ze Spójnią Zielona Góra). Spójnia jest 4-ta, ale szans na podium nie ma już praktycznie żadnych. Ale czy jednak w meczu, na wygraną zasługiwał Grom? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, ale sytuacje bramkowe rozłożone były niemal po równo..

I na sam koniec mecz bez emocji. Zagorzyn ulega 0-11 OLA JUNIORS JASTRZĘBIE. Jastrzębianie są na 9. miejscu i do bezpiecznego miejsca, tracą jeden punkt. Dogonić, a co dopiero wyprzedzić jednak świetne ostatnio Myszewo, będzie im bardzo ciężko. A Zagorzyn? Nic dodać, nic ująć - zdecydowanie najgorsza drużyna Ekstraklasy U-23 w tym sezonie.

Wyniki i tabela po 18. kolejkach:

Powiedzieli po kolejce:

k0niak (Mafia Koniaka):
"Mecz z przedostatnią drużyną w tabeli jaką jest Góral Żywiec, nie zapowiadał się jako trudne spotkanie. Przeciwnik w zasadzie już pewny spadku, z drugiej zaś strony drużyna mająca chrapkę na obronę tytułu. Mecz ułożył się według planu i Mafia Koniaka była przeważającą stroną przez całe spotkanie, o czym dobitnie świadczy ilość sytuacji bramkowych ( 25-5 dla gospodarzy ). Wynik mógłby być jednak wyższy, gdyż 2-0 i w dodatku druga bramka strzelona w doliczonym czasie gry szału nie robi. Liczą się jednak 3 punkty i utrzymanie pozycji lidera."

najger (Achromatyczni Zwoleń):
"Przed niedzielnym spotkaniem atmosfera w naszym obozie była niezwykle napięta. Zawodnicy pamiętali jeszcze pierwszy pojedynek z ekipą Bandysie SA przegrany 3-2. Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana z niewielkim wskazaniem w stronę zespołu rywala. Po bezbramkowych pierwszych 45 minutach w drugiej połowie drużyna Bandysie SA zdecydowanie osiadła. Dzięki czemu mój zespół miał odrobinę więcej miejsca na rozgrywanie piłki. Pierwszą bramkę zdobył Wicherek, a wynik podwyższył po rzucie karnym Krosstein. W końcówce była okazja na trzecie trafienie, ale w poprzeczkę trafił Mazurkiewicz. Trzy punkty zdobyte z tak mocną ekipą bardzo cieszą. Tym bardziej, że nie wszyscy rywale mieli tyle szczęścia."