młodzieżowe transfery

U23
(sezony 24-25)


Panie i panowie! Oto prawdopodobnie transfer sezonu U23! Za dziesięć milionów euro Waldek przeszedł z klubu w którym się wychował do estońskiego Tallinna Lõvid. Dodajmy, że jego czwarte piłki są wciąż zielone. Pozostaje tylko gratulować i zazdrościć menadżerowi klubu CF Gang Rempalkow wychowanka.


Mało który gracz może się pochwalić tak wysoką wartością w tym wieku. Niestety istnieje jeden dość ważny szczegół dla którego Edur nie może uważać się za kogoś niesamowitego. Mianowicie został on wystawiony bez wykresu, co najprawdopodobniej oznacza blok w przeglądzie. O ile w U23 ten 22-letni zawodnik będzie sobie dość dobrze radził, to jednak w seniorach 4@ w tej umiejętności to wartość zdecydowanie za niska. Wielka szkoda.


Czy gdybym powiedział, że Horaţiu trenuje panowanie i podania dołem uwierzylibyście? Jeśli nie to lepiej się nie przyznajcie, ponieważ tak właśnie jest. Chyba nie muszę więc mówić, że taki zawodnik był łakomym kąskiem dla rumuńskiego oddziału Bayernu Monachium.


- O kurczę, ale przepłacony! – wykrzyknęło setki czytelników
- Nie tak bardzo! – wykrzyczał redaktor Hussar
Dlaczego ten redaktor tak myśli? Odpowiedź jest jedna: zieleń. Turek jest zablokowany tylko w przeglądzie i odbiorze. Oznacza to, że pomimo bardzo wysokiej ceny istnieje prawdopodobieństwo zwrócenia się kosztów jeśli nowy właściciel będzie miał szczęście z blokami.


Gdy go tylko zobaczyłem uznałem, że musze zrobić screena i napisać, że udawał Greka tak często, że aż dostał ichniejszy paszport. Stwierdziłem jednak, że nie będę siał nieprawdy. Tak naprawdę obywatelstwo, oraz nowe nazwisko znalazł w paczce chipsów. Themos do tej pory mieszkał w Estonii, jednak przyzwyczajony do nieco innego klimatu nie mógł tam wytrzymać. Gdy tylko nadarzyła się okazja zmienił klub na taki z Grecji.


Obecność tego gracza tutaj to spore zaskoczenie. Dlaczego? Gościł tutaj dwa numery temu. Zbyszek nie zmienił się od tego czasu ani o cal, jednak wtedy poprzedni właściciel sprzedał go za 850 tysięcy euro. Czy to nie jest idealny przykład na nieprzewidywalność rynku transferowego? Sprzedający na jego nieszczęście i tak zbyt wiele nie zarobi, ponieważ podatek zje większość zysku.


Dario to zawodnik z bardzo egzotycznego jak na warunki MZ kraju – Australii. Obrońca ten potrafi poprawiać się jeszcze w przeglądzie i panowaniu. W warunkach kraju z taką małą społecznością z pewnością był łakomym kąskiem.


Bardzo dawno nie pokazywałem na łamach TZ żadnego bramkarza. To błąd który zamierzam teraz nadrobić. Wprawdzie nie robię tego w spektakularnym stylu, ponieważ Wincent to bardzo przeciętna dziesiątka, jednak jeśli przyjmiemy zasadę małych kroczków…


Właściciel Sparty Lidzbark Warm zostaje kupującym numeru! To już drugi kupiony przez niego zawodnik w tym numerze. Gdyby poprzedni kupiony przez niego gracz nie był z 24 sezonu sądziłbym, że klub ten namiesza w LKU23.


Bogdan pochodzi z monarszej rodziny. Niestety jego księstwo zostało podbite, a miejscowi władcy zostali szlachcicami. W tym momencie musieli oni przyjąć jakieś nazwisko. Henryk II postanowił, że przybierze nazwisko od numerka identyfikującego go w poczcie książąt tego niewielkiego państwa. Jego potomek – Bogdan to nie lada ancymon. Gracz ten jest powodem snów nie jednego menadżera. Swoje marzenie zdołał spełnić właściciel klubu Sparta Lidzbark Warm. Należy dodać, że Drugi trenuje przegląd.

U21
(sezony 26-28)


Ale kwota, fiu fiu. Bramkarz też całkiem całkiem, w dodatku 28 sezon. Zapewne domyślacie się że nie posiada on bloków. Jak na razie owa kwota wydaje mi się troszke za duża, ale jeśli Kędowi poszczęści się z blokami to jeszcze zarobi.


To prawdopodobnie ostatni numer z graczami z 26 sezonu, więc postanowiłem zaszaleć z reprezentantami. Spostrzegawcza część widzów bystrym okiem dostrzeże że wyżej przedstawiony Portugalski obrońca należy do tego zacnego grona. Trenuje on przegląd i podania górą, ale kwota jest „ciupkę” za duża.


Po pierwszym powołaniu do reprezentacji U-21 Aureliusz otrzymał honorowe obywatelstwo Konina. Klub As Konin nazywany przez wszystkich (zapewne oprócz Was) Polską AS Romą postanowił wykorzystać nagły wzrost popularności piłkarza który w Koninie jest już celebry tą i sprzedać go już teraz, póki Aureliusz wygrywa w prestiżowym rankingu na najlepszą partię w mieście prowadzonym przez okręgowy „szmatławiec”. Sprytny chwyt marketingowy widocznie zadziałał i trenjący jeszcze podania dołem i górą (przeglądu i panowania nie jestem pewny) został sprzedany za 1.6kk. Jest to dobra kwota.


Tym razem Rumun. Ten może nie imponuje kondycją, ale reszta jest już bardzo ok. Może on jeszcze trenować gre głową, więc jest świetnym napastnikiem pod grę skrzydłami. Kwota jest nawet ok.


Ale kwadrat! W tym wieku to wręcz imponujące, choć kto wie jak to będzie wyglądało po wprowadzeniu treningu 2.0. Nie ma co gdybać, Benedykt jak przystało na reprezentanta Polski zszedł za godziwą kwotę 2.4kk. Według mnie to niestety za dużo.


Nie wiem jak Wam, ale mi Angelito bardzo przypadł do gustu (może za sprawą podobnego do słynnego Pablito z reklamy nazwiska). Nie w tym sensie do gustu ma się rozumieć… Wracając do gracza, świetnie rozwinięty, bardzo wszechstronny, miodzio. Kwota jest jednak nieco za wysoka.

hussar025&fff1166