Ekstraklasa U18

Dziewiętnastą kolejkę rozpoczynamy od spotkania lidera. Zespół Kamionka Death Squad podejmował drużynę z końca stawki FC Torpedo Dabrowa. Zdecydowanym faworytem pojedynku była ekipa menadżera el-ronino. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero w 88 minucie meczu. Rzut karny wykorzystał zawodnik mistrza Polski. Gdy wydawało się już, że wynik nie ulegnie zmianie, bramkę na wagę remisu w 96 minucie zdobył Wincent Zbydniewski.
Identycznym rezultatem zakończyło się spotkanie drugiej drużyny tabeli. FC Bonin mimo przewagi nie był w stanie zwyciężyć ekipy Detformis. Strata punktów dla podopiecznych sirmarcus oznaczała spadek na trzecią pozycję.
Na miejsce wicelidera wskoczyła drużyna Szczakowianki. Wicemistrz z poprzedniego sezonu pewnie i bez większych problemów ograł zespół Szembory 4-1. Wszystkie bramki dla Szczakowianki zdobył Kacper Cytryński.
Wynikiem 4-1 zakończył się również pojedynek ekip ze środka tabeli - CoffeeEveryMorning SALE i QxQ Torun. Górą podopieczni menadżera agatonik. Usprawiedliwieniem dla gości z Torunia może być fakt, iż większą część spotkania musieli sobie radzić w osłabieniu.
Bardzo cenne trzy punktu inkasuje menadżer addept. Jego podopieczni po bardzo zaciętym boju pokonali Fedaykins 4-2. Hatrickiem w spotkaniu popisał się Daniel Turak.
Ostatni mecz kolejki padł łupem drużyny Widzew Łódź. Pewni spadku zawodnicy klubu Gosharp f.c. nie zagrali najlepiej, co w pełni wykorzystali podopieczni seba_83 wygrywając 0-2.

19 kolejka:
CoffeeEveryMorning SALE (4 - 1) QxQ Torun
Fedaykins (2 - 4) Forfiter
Detformis (1 - 1) FC Bonin
FC Torpedo Dabrowa (1 - 1) Kamionka Death Squad
Szembory SSA (1 - 4) Szczakowianka
Gosharp f.c. (0 - 2) Widzew Łódź


Dwudziesta kolejka obfitująca w sensacje przyniosła kolejne rozstrzygnięcia.
Niestandardowo zacznijmy od końca tabeli. Poznaliśmy kolejne dwie drużyny, których zabraknie w przyszłym sezonie w ekstraklasie U18. Do klubu Gosharp f.c. dołączyły zespoły FC Torpedo Dabrowa oraz Widzew Łódź.
Ci pierwsi żegnają się z ekstraklasą po porażce 3-1 ze Szczakowianką. Natomiast Widzew przypieczętował swój los bezbramkowym remisem z Szembory SSA.
Na chwilę obecną czwartym zespołem znajdującym się w strefie spadkowej jest niespodziewanie Fedaykins. Podopieczni menadżera muadeep spadli na dziewiątą lokatę po porażce 3-2 z walczącą o mistrzostwo drużyną FC Bonin. Czyżby Fedaykins był pierwszą ekipą mistrzowską zanotowującą spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej?
Bezpośrednim spadkiem zagrożone jest jeszcze trzy inne drużyny. QxQ Torun, które pokonało w ostatniej kolejce Gosharp f.c. 2-0 ma tylko dwa punkty przewagi nad muadeep. Zespół Forfiter, który sięgnął po trzy punkty w starciu z CoffeeEveryMorning SALE - trzy punkty przewagi. Prowizoryczne szanse na spadek ma również ekipa Szembory SSA, która na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ma 6 punktów przewagi nad Fedaykins.
Ciekawie też zapowiada się walka o tytuł mistrzowski. Jak już wcześniej było powiedziane obie drużyny goniące lidera - FC Bonin i Szczakowianka - wygrały swoje spotkania. Natomiast lider klasyfikacji Kamionka Death Squad zanotował potknięcie. Podopieczni el-ronino przegrali 4-3 z zespołem Detformis. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu przewaga lidera stopniała do jednego oczka.

20 kolejka:
Widzew Łódź (0 - 0) Szembory SSA
Szczakowianka (3 - 1) FC Torpedo Dabrowa
Kamionka Death Squad (3 - 4) Detformis
FC Bonin (3 - 2) Fedaykins
Forfiter (3 - 2) CoffeeEveryMorning SALE
QxQ Torun (2 - 0) Gosharp f.c.

Tabela po 20 kolejkach: