reprezentacja U-21

Mistrzostwa Świata U-21

Po porażce z Portugalią w pierwszej kolejce, podopieczni syfyscomeback podejmowali rywala jakże niepozornego - Francję, która była liderem grupy, po wysokiej wygranej z Faraonami z Egiptu. Tak więc przyszedł czas na mecz z Les Blues. W 5. minucie, pierwszą groźną sytuację mieli nasi Polacy. Jednak strzał Miromira Prosowskiego był zbyt słaby i Faouzi Berton zdołał go obronić. Już 3. minuty po tej sytuacji, dostaliśmy niestety cios od rywali. To właśnie wtedy Florian Harter otworzył wynik spotkania na naszą niekorzyść. Na domiar złego, w 13. minucie meczu, Ryszard Grunwalski musiał zejść z boiska, bowiem otrzymał od sędziego czerwony kartonik. Mieliśmy rzzut karny dla Francuzów. Sytuację wykorzystał Damien Zerbib. Po 14. minutach przegrywaliśmy już 0-2 i sytuacja naszych graczy była nie za różowa. Pięć minut później, Polsce udało się zdobyć gola kontaktowego. Jego zdobywcą został nie kto inny, jak Miromir Prosowski. Niestety, w 23. minucie spotkania gola na 1-3 strzelił ponownie Damien Zerbib. To był już praktycznie koniec Polski na tym turnieju. Po dłuższym czasie, gola dającego jeszcze szanse na przynajmniej remis, ponownie zdobył Prosowski. Było 2-3 i 18. minut do końca zawodów. Ostateczny cios zadali jednak przeciwnicy. Już w doliczonym czasie gry, awans Francji zapewnił Gael Chauvin. Przegrywamy 2-4. To oznacza, że nie liczymy już się w grze o awans do następnej fazy rozgrywek.. Najgorsze jest to, że znowu to my byliśmy stroną lepszą. SIM nie jest jednak po stronie Polaków..

Stało się tak dlatego, że Portugalia też odniosła drugi triumf w Mistrzostwach. Tym razem 5-2 drużyna ta pokonała Egipt. Portugalczycy kontrolowali te spotkanie od samego początku. Gole strzelali Sousa (dwa), Almeida (dwa) oraz Maria. Egipt co prawda, prowadził przez 10 minut 0-1, po trafieniu Bahaa Desouqy. Teraz Portugalia zgra z Francją o pierwsze miejsce w grupie, a Polacy niestety tylko i wyłącznie o honor z Egiptem. Niestety, ale taka jest brutalna rzeczywistość. Koniec Mundialu U-21 Ad. 2013 dla biało-czerwonych.