ekstraklasa U-23

Mafia (ponownie) mistrzem!!!

O tak! Mistrz Polski w lidze U-23 jest już znany! Po raz drugi z rzędu tytuł wywalczył k0niak i prowadzona przez niego Mafia Koniaka. Gratulacje!

Mafia w przedostatniej kolejce wygrała na wyjeździe z OLA JUNIORS JASTRZĘBIE aż 6-0. Był to 5-ty triumf z rzędu w lidze. Kolejny raz bardzo dobry mecz zagrał Zachary Dzerwucki, napadzior Mafii.
Dlaczego k0niak'owi to wystarczało? Ano dlatego, że Achromatyczni Zwoleń (najger) zremisowali drugi kolejny mecz i powiększyli swą stratę do 5 "oczek", co na kolejkę przed końcem jest już niedoodrobienia. Co do meczu Achromatycznych, to zremisowali oni właśnie z KP Opel Kamień, który ostatnio gra fatalnie. Wynik 3-3 mógł jednak cieszyć kibiców oglądających to spotkanie. Jakże wielkiego pecha miał najger. Do.. 95. (!) minuty prowadził on 3-2, ale właśnie wtedy wyrównał, zabierając szanse ekipie ze Zwolenia na tytuł, Artur Kupćevski. Co gorsza, do 76. minuty było nawet 3-1! Achromatyczni nie wytrzymali i stracili bardzo ważne dwa punkty. A KP Opel Kamień? No właśnie przez remis spada z podium i jest teraz na 4. lokacie. Kosztem adikol'a516, na najniższy stopień "pudła", wskoczył promo83 i jego Spójnia Zielona Góra, która w 21. kolejce rozgromiła 7-0 FC Pyrokezi. Teraz Kamień musi bardzo nagimnastykować, żeby wyprzedzić Spójnię, która w ostatniej kolejce zagra z Bandysie SA.
Skoro mowa o "Bandysiach", to powiem, że ten zespół przegrał na własnym stadionie 1-3 z Mogilska CF (finekk), zespołem, który wygrał 4 kolejny mecz. Mogilska już jest na 7. pozycji, tuż przed słabym FC Pyrokezi. Bandysie są natomiast na 6. miejscu i niżej już nie będą..
W innym meczu spotkały się zespoły, które - nie zaprzeczam - całkiem dobrze ostatnio grywały. Mowa tutaj o Błękitnym Gromie oraz Myszewo Academy U21. W bezpośrednim starciu tych ekip, górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli ostatecznie 3-0, choć tak na prawdę to mogło się to spotkanie zakończyć nawet odwrotnie - oba zespoły zagrały na zbliżonym poziomie, jednak Ci pierwsi lepiej wykorzystywali swoje okazje. Grom jest na 5. miejscu w tabeli, bez szans na dogonienie adikol'a516 i KP Opel Kamień. Myszewo musi za to bronić się przed spadkiem -na kolejkę przed końcem jest na 9. lokacie w tabeli.
I na sam koniec mecz między zespołami bezapelacyjnie najgorszymi tego sezonu w Ekstraklasie U-23. Mowa o Goral Zywiec i Zagorzyn. Jednostronne widowisko, zakończyło się triumfem 3-0 gospodarzy. Była to dla nich dopiero piąta wygrana.

Wyniki i tabela po 21. kolejkach:

 
patryk6527