typer ekstraklasy

Typer Ekstraklasy - podsumowanie

22 kolejka:
Ostatnia runda okazała się być najsłabszą w wykonaniu typerów. Co nie oznacza, że zabrakło emocji - walka o zwycięstwo nie utraciła rumieńców.
Zarówno dotychczasowy lider dimx015789, jak i ścigający go corsarz75 wypadli nieźle i zgodnie zdobyli po 4 punkty. Paradoksalnie, dimx stracił swoją pozycję, gdyż konto corsarza zasilił bonus za najwyższy wynik punktowy w sezonie. Obaj panowie zrównali się więc punktami, a także średnią, zatem o wyższej lokacie zadecydowała liczba tytułów Typera Kolejki. W tej potyczce 2-0 zwyciężył corsarz, co prowadzi nas do jasnej konkluzji:
Corsarz75 zwycięzcą Typera Ekstraklasy w 47 sezonie!
Na najniższym stopniu podium stanął natomiast harry84 z 4 pkt straty do triumfatora. Najlepsi w 22 kolejce z dorobkiem 5 oczek okazali się plastek711, nikola2007, pigwa oraz sieko (zwycięzca poprzedniej edycji - w tym sezonie uplasował się na miejscu 17).

TE w tym sezonie stał na piekielnie wysokim poziomie, 121 pkt zwycięzcy to być może największy dorobek wszechczasów, ponadto aż 22 managerów przekroczyło magiczną barierę 100 punktów! Do historii przejdzie także bajeczna 7 kolejka, w której fenomenalnym wyczynem popisali się corsarz75 i patryk6527. Zdobyli oni odpowiednio 14 i 12 pkt, bonus za poprawne wytypowanie wszystkich rezultatów oraz... obaj właśnie w tej rundzie wykorzystali jokera! Corsarz, doliczając jeszcze oczko za najlepszy wynik sezonu dzięki 7 rundzie zainkasował 30 punktów! Mimo to walka o zwycięstwo trwała do końca dzięki świetnej postawie innych managerów. Warto również wyróżnić kapitalny atak na pozycję lidera w wykonaniu dimx015789, który w przedostatniej kolejce awansował z 10 na 1 miejsce dzięki dobremu wykorzystaniu jokera.

Garść statystyk:
Najlepsza średnia: 1. corsarz75, dimx015789 (5,50), 3. patryk6527 (5,43)
Najwięcej trafionych typów: 1. dimx015789 (90), 2. piotr_073, lukasz87o (86)
Najwięcej dokładnych trafień: 1. harry84, l-viu (14), 3. corsarz75, sekur, dana22, plastek711, tomaszewsky (13)
Najlepszy wynik: 14 pkt - corsarz75 (7 kolejka)
Najlepszy joker: 14 pkt - corsarz75 (7 kolejka)
Najwięcej bonusów: harry84, donandres (3)
Najwyższa frekwencja: 72 typujących (1 kolejka)
Najniższa frekwencja: 40 typujących (22 kolejka)
Najwyższa średnia kolejki: 5,74 (3 kolejka)
Najniższa średnia kolejki: 2,35 (22 kolejka)
Średnia frekwencja: 51,55
Średnia średnia: 4,40
Liczba uczestników: 86

Teraz zapraszam do lektury wywiadu z najlepszym Typerem 47 sezonu - corsarz75:

Witam. Gratuluję zwycięstwa. Przedstaw się czytelnikom.
Witam, dziękuję za gratulacje. Mam na imię Marcin i prowadzę drużynę CORSARZE, która gra w div 4. Przyszły sezon to moje małe jubileusze: 20 sezon w Managerzone oraz w listopadzie upłynie 5 lat od pierwszego zalogowania się do gry.

Brałeś udział w poprzednich edycjach Typera? Jeśli nie, co skłoniło Cię do włączenia się do zabawy?
Była to moja pierwsza edycja w Typerze, a co skłoniło mnie do przyłączenia się do zabawy… chyba przypadek, sprawdzałem coś na forum (już nawet nie pamiętam co) i zobaczyłem post o 1 kolejce Typera - i tak to się zaczęło.

Cofnijmy się do 7 kolejki. Twój wynik - 14 pkt to prawdopodobnie najlepszy rezultat w historii Typera (w dodatku podwojony przez jokera). Jak tego dokonałeś?
Jednym słowem fart i to wszystko o czym mogą świadczyć pozostałe kolejki, w których nawet nie zbliżyłem się do tego wyniku. A joker to ciekawa sprawa, wziął się z mojej niewiedzy dotyczącej regulaminu Typera. Byłem przekonany, że jokera można użyć dwukrotnie - zarówno w pierwszej rundzie, jak i w meczach rewanżowych. Pierwsza runda spotkań dobiegała końca (większość typujących miała już wykorzystanego jokera), więc postanowiłem też podwoić mój dorobek punktowy.

Przed typowaniem próbujesz analizować sytuację na boiskach ekstraklasy, czy liczysz na tzw. "czuja"?
Przed każdą kolejką sprawdzałem tabelę ekstraklasy, ale tylko pod kątem wytypowania ewentualnego zwycięzcy meczu. Konkretny wynik stawiałem jak to nazwałeś na „czuja”.

Odpowiada Ci obecna forma oraz zasady Typera? Czy jest coś, co chciałbyś w nim zmienić?
Był to mój pierwszy Typer, w jakim brałem udział, więc chyba jeszcze nie pora, aby wypowiadać się na temat zmiany zasad - tym bardziej, że udało się go wygrać.
Z biegiem czasu pewnie się ta forma zabawy „przeje” i konieczne będzie wprowadzenie zmian, aby przyciągnąć nowych graczy do zabawy, a także nie zniechęcić monotonią już tych, którzy się w Typera bawili.
Na chwilę obecną może za pierwsze trzy miejsca zajęte w klasyfikacji końcowej
jakieś pucharki (tak jak za wygranie ligi), które byłyby widoczne na profilu gracza.

Dziękuję za poświęcony czas. Linijka dla Ciebie.
Cała przyjemność po mojej stronie.
Jeżeli mogę skorzystać to chciałbym życzyć wszystkim graczom przyjemnej zabawy i zrealizowania w 100% wszystkich planów związanych z Managerzone.

Na zakończenie lista 16 managerów, którzy zakwalifikowali się do ligi towarzyskiej sponsorowanej przez CREW:
corsarz75
dimx015789
harry84
donandres
piotr_073
l-viu
sekur
lukasz87o
dana22
yarek
plastek711
nikola2007
pigwa
tobi_joz
malytom
sieko

Gratulacje! Dziękuję wszystkim managerom za udział w tej edycji i do zobaczenia już za 2 tygodnie!
A TUTAJ znajduje się ostateczna klasyfikacja generalna.
master789