liga klanów juniorów

Podsumowanie XXVI sezonu Ligi Klanów Juniorów

Kolejny, dwudziesty szósty sezon LKJ przeszedł do historii. Trwają baraże – o ich wynikach przeczytacie już za tydzień. W tym numerze przedstawiamy podsumowanie całego sezonu w LKJ.

1. Drastic. DiesIrae 10 - (8, 1, 1,) - 25 pkt [Mistrz LKJ sezonu XXVI]
2. VSC Młodzież 10 - (4, 4, 2,) - 16 pkt [Wicemistrz LKJ sezonu XXVI]
3. VSC Juniorzy 10 - (5, 0, 5,) - 15 pkt [Brązowy medalista LKJ sezonu XXVI]
4. HeroicFreaksRookies 10 - (4, 3, 3,) - 15 pkt (baraż z 3 z I ligi)
5. Drastic Clan Juniors 10 - (3, 1, 5,) - 10 pkt(spadek do I ligi)
6. AlleNuclear Clan 10 - (1, 1, 8,) - 4 pkt(spadek do II ligi)


W Ekstraklasie bezkonkurencyjni okazali się gracze Drastic. DiesIrae. To kolejny taki tytuł w ich kolekcji. W klasyfikacji wszechczasów powoli doganiają VSC.W 10 kolejkach zanotowali jedynie jeden remis i porażkę. Wyprzedzili vicemistrzów VSC Młodzież aż o 9 pktów. Podium uzupełnili VSC Juniorzy obsadzani przed sezonem w roli faworytów całych rozgrywek. W barażach zagrają HeroicFreaksRookies. Druga sekcja drastycznych do ostatniej kolejki walczyła z nimi o baraże. Ostatecznie ulegli Heroicom i spadają do pierwszej ligi. Ostatnie miejsce przypadło w udziale AlleNucearClan’owi.

Od początku sezonu ton rywalizacji nadawało DDI. Słaby początek zaliczyli VSC Juniorzy co skutkuje jedynie trzecim miejscem dla nich. Srebrny medal zgarnęli sprzed nosa ich koledzy VSC Młodzież. Warta podkreślenia jest postawa obu sekcji Drastic Clan – to jedyne klany w Ekstraklasie które nie zanotowały żadnej wpadki – jako jedyni nie złapali żadnych kartek.

Ciekawie rysuje się obraz przyszłego sezonu. Do Ekstraklasy po sezonie przerwy wracają Postrzeleni FutbolówkąJuniors. W barażach o najwyższą klasę rozgrywkową powalczązagrają Postrzeleni Futbolówką Rookies.

Oto zestaw par barażowych:
DrasticNewbies- HeroicFreaksRookies
VSC Trampkarze - Postrzeleni Futbolówką Rookies

Co oznacza że będziemy w następnym sezonie oglądać 3 sekcje VSC w Ekstraklasie (powtórzyliby tym samym wyczyn PF oraz DC) lub 2 sekcje PF. Jeśli DrasticNewbis pokonają wyżej notowanego rywala Ekstraklasa mogłaby się składać z trzech klanów – po dwie sekcje miałyby : VSC, PF i DC. Tawielka trójka rządzi w polskim U21 od wielu sezonów. Nie widać kandydatów na ich miejsce.

Kolejny sezon przyniesie też odpowiedź na pytanie – ile drużyn straci LKJ na rzecz nowopowstałej Ligi Klanów U23. Ta ciekawa inicjatywa z pewnością przyciągnie wielu doświadczonych graczy z U21. Niektórzy staną przed trudnym wyborem bo kalendarz jest wypełniony rozgrywkami i z części trzeba będzie zrezygnować żeby zachować formę. Innym rozwiązaniem jest utrzymywanie dwóch-trzech składów.

Ten sezon należał do drastycznych – wygrali wszystko co było do wygrania : LK , LKJ, LJ, mistrz na MZ, walczą w ostatniej fazie PPJ. To bezprecedensowe osiągnięcie długo będzie nie do powtórzenia. Gratulujemy !
skorpion_king