ekstraklasa U-23

Nowym mistrzem Polski w seniorskiej Ekstraklasie został jahu29pl i jego Baboszewo. Natomiast w lidze U-23, nic nie jest jeszcze pewne. O tytuł najlepszej drużyny walczą nadal dwa kluby: Mafia Koniaka i Achromatyczni Zwoleń.

*Zaczynamy zatem od spotkania Mafii z KP Opel Kamień. Mecz ten zapowiadał się hitowo. Gospodarze prowadzili w tabeli, ich rywale - byli trzeci. 1-0 zwyciężyli Ci pierwsi, jedyną bramkę zdobył w 4. minucie Dzerwucki. Powiem szczerze, że jest to najniższy wymiar kary, jednak gracze k0niak'a razili nieskutecznością. Kamień natomiast jest w fatalnej dyspozcyji - przegrywa trzeci mecz z rzędu, a z 6 ostatnich spotkań, wygrał tylko jedno..

*To teraz mecz podopiecznych najger'a. I tutaj troszkę Achromatyczni zremisowali na raty 3-3 z Błękitnym Gromem. Dlaczego? A bo do 80. minuty było... 0-3 (!) dla Groma. Gonitwa w ostatnich minutach się powiodła i gdyby nie strzał Piotra Baka w 96. minucie, być może Achromatyczni Zwoleń nie liczyli by się w walce o złoto..

*Drugą wygraną z rzędu notuje natomiast Spójnia Zielona Góra, która w 20. kolejce nie dała żadnych szans OLA JUNIORS JASTRZĘBIE. Wynik 4-0, jaki tam obejrzeliśmy, mógł, a nawet powinien być nieco wyższy. Spójnia jest na 4. miejscu i do KP Opel Kamień, traci już tylko jedno "oczko". Nadal więc nie wiadomo, kto zajmie najniższy stopień podium. OLA JUNIORS przegrywa drugi kolejny raz i jest na 10. miejscu.

*Świetnie znowu zaczyna grać finekk, a dokładniej mówiąc, prowadzony przez niego zespół - Mogilska CF. W tej kolejce, ograli 2-0 FC Pyrokezi. Sam mecz był jednak bardzo wyrównany i nie zdziwiłbym się, gdyby to goście zainkasowali trzy punkty. Stało się jednak inaczej. Mogilska odnosi trzeci triumf z rzędu i do swojego rywala z meczu, odrobił już punkty, a przegrywa jedynie gorszym bilansem bramkowym.

*Myszewo Academy U21 - zespół ten gra ostatnio nadzwyczaj dobrze. Tak więc w meczu z Goral Zywiec, faworyt musiał być tylko jeden. Tak się stało - gospodarze wygrali może niezbyt wysoko 3-1 i może nie w najlepszym stylu, bowiem to Goral stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji, które jednak zmarnował niemiłosiernie. Wygraną gospodarzom, zapewnił Paulo Ganso - strzelec dwóch goli. Myszewo nadal jest na niebezpiecznym, 9-tym, miejscu. Walka z Mogilska i Pyrokezi o 8. miejsce, będzie niezwykle ciężka dla tej drużyny.

*Ostatni mecz. Bandysie SA ogrywa na wyjeździe skazany już na pożarcie Zagorzyn 9-0 i są na 5. miejscu w tabeli ligowej. Ten mecz nie wymaga większego komentarza..

Wyniki i tabela po 20. kolejkach:

W kolejnej kolejce najciekawiej zapowiada się mecz między KP Opel Kamień a Achromatycznymi Zwoleń. Równie gorąco może być także na spotkaniu Bandysie SA - Mogilska CF. Lider - Mafia Koniaka, zagra z OLA JUNIORS JASTRZĘBIE. Czy w następnej kolejce poznamy mistrza Polski w lidze U-23? Przekonamy się sami.