liga klanów u23

Liga Klanów U23 nadchodzi wielkimi krokami, transferowa lista powoli zapełnia się zawodnikami z sezonów 25,26..., zespoły budowane głównie pod tą kategorię wiekową już ostrzą sobie zęby na zbliżającą się rywalizację o Mistrzostwo Polski. Do tej pory zgłosiło się 14 drużyn, a termin tych zgłoszeń mija 12 października (wraz ze składami).

Pierwszą kolejkę zaplanowano na 21 października, mecze będą rozgrywane w poniedziałki na zasadzie dwumeczu. Dokładny system rozgrywek będzie znany najpóźniej na tydzień
przed inauguracją.

Pozwoliłem sobie prosić o komentarz przedstawicieli kilku klanów. Zapytałem co sądzą o rozgrywkach, jak oceniają szansę swoich drużyn, kogo widzą w roli faworyta rozgrywek i lidera w swoich składach. Ze swojej strony życzę wszystkim udanej zabawy!

Postrzeleni Futbolówką Youngsters
Postrzeleni Futbolówką Nie ma lipy

adikol516: Na samym początku chciałbym pochwalić inicjatora i organizatora nowych rozgrywek czyli Ligi Klanów u23. Po wprowadzeniu lig juniorskich, w tym lig u23 rozgrywki te stały się bardzo popularne. Powolutku dorównują one prestiżem rozgrywkom u21 (czy będą na równi z nimi? Tego nie wiem.). Także pomysł z wprowadzeniem LK u23 uważam za bardzo udany. Oczywiście wprowadzenie nowych rozgrywek spowoduje to, że będziemy musieli z czegoś zrezygnować. Mecze będą w poniedziałki, także ten kto zdecyduje się na start w LK u23 nie będzie mógł wystąpić w PPJ. Dodatkowo jak każdy wie, można rozegrać max 4 mecze towarzyskie (biorąc pod uwagę to, że ligę gra się tym samym składem), także na pewno będzie trzeba z czegoś zrezygnować, z TM, LJ czy LK. W naszym klanie Postrzelonych Futbolówką pomysł się spodobał. Od razu zgłosiło się ponad 8 osób, a to oznacza że możemy zgłosić 2 sekcje. Myślę, że pierwsza sekcja będzie na tyle mocna, że powalczy o najwyższe laury. Druga również słaba nie będzie, także uważam że rywale powinni baczniej przyjrzeć się PF Youngsters i PF Nie ma lipy tak właśnie nazywają się zgłoszone przez nas sekcje. Jeszcze nikt nie zgłosił składów personalnych, także wskazywanie faworyta czy czarnego konia jest bardzo trudne. Na pewno o najwyższe laury będą walczyć Drastic Clan, VSC, UPSG no i myślę że i my;) Uważam, że będziemy mieli kilka na prawdę mocnych drużyn, także trudno wskazać lidera.
Wszystkim życzę powodzenia w rozgrywkach i udanej zabawy!Heroic Freaks u-23
gosharpwp: Pomysł fajny i mam nadzieję, że MZ pociągnie temat i może nawet powstaną mistrzostwa i reprezentacje poszczególnych krajów w różnych grupach wiekowych (u-23, u-18).
Uważam jednak, że powstanie rozgrywek u-23 kosztem u-18 troszkę boli i, moim zdaniem, przyblokuje rozwój młodzieży i "polskiej myśli szkoleniowej". Na pewno większe szanse będą miały bogate drużyny managerów zajmujących się bardziej handlem niż szkoleniem ;)
Nie oglądamy się jednak na innych i jako klan Heroic Freaks u-23, zamierzamy się wspólnie bawić, sprawdzić i pokazać z dobrej strony w każdych nowych ciekawych przedsięwzięciach.
Bardzo chcielibyśmy sprawić parę niespodzianek i ugrać troszkę punktów z faworytami, za których uważamy klany z czołówki u-21.
Pierwsze skrzypce w naszej ekipie zagra zajcev,a reszta managerów, wyłoniona w specjalnie utworzonej LT - challenger u-23, spróbuje dotrzymać mu kroku i godnie reprezentować Heroic Freaks u-23.
Pozdrawiamy organizatora i wszystkich uczestników!Drastic Clan Precursors
Drastic Still Hungry
Drastic Clan For Fun

hussar025: Pomysł stworzenia LKU23 uważam za jeden z najlepszych ostatnio. Jako gracz bawiący się w tej kategorii wiekowej do tej pory musiałem się kisić w niskich
sekcjach seniorskich. Po ilości zapisanych osób sądzę, że moim kolegom z klanu ten pomysł również się spodobał.
Urok pierwszego sezonu polega na tym, że każdy przystępuje do rozgrywek z "białą kartką". Mimo to liczę, że nasza pierwsza sekcja powalczy o mistrzostwo. Nie są to oczekiwania z kosmosu, ponieważ w sezonie poprzedzającym start LKU23 zdobyliśmy mistrzostwo LKJ, a koronę LK powinniśmy włożyć lada dzień.
Jeśli chodzi o to kto będzie się liczył w grze o mistrzostwo to jest dość ciężko wytypować. Mimo to wydaję mi się, ze faworytami powinna być czołówka z U21 - DC, PF i VSC.
Jeśli UPSG znajdą dwie dobre ekipy na poziomie k0niaka i chrisa to oni mogą być czarnymi końmi rozgrywek.
Nie chciałbym zdradzać który z nas powinien być najmocniejszy. Mamy jednak kilku menadżerów, którzy nie tylko nie przyniosą nam wstydu, ale i w ciężkich okresach mogą pociągnąć wynik całej sekcji.Hooligans U-23
pawel2322: Inicjatywa rozpoczęcia rozgrywek klanowych dla zespołów U-23 jest wspaniałym pomysłem, dlatego nasz klan Hooligans przyjął propozycję wzięcia udziału w premierowym sezonie. Wielu managerów od niedawna posiada młodych zawodników i to jest świetna okazja, aby się wykazać oraz zaprezentować własnych juniorów na polskiej arenie.
W naszym klanie prym w trenowaniu juniorów wiedzie milanox71 i to właśnie on będzie ciągnął do sukcesów naszą sekcję. Jak w każdych klanowych rozgrywkach klasą samą w sobie będą managerowie z Dratic Clan, którzy pokazują m.in. LKJ, że znają receptę na sukces wśród młodzieży. Liczę na wspaniałą zabawę i również zapraszam wszystkich do czynnego udziału w Lidze Klanów U-23.Pro Gejmerzy U-47
master789: Oficjalne rozgrywki u-23 cieszą się coraz większą popularnością, więc pomysł rozszerzenia naszej rodzimej ligi klanów o tą kategorię wiekową uważamy
za świetną inicjatywę. Dlatego też z przyjemnością do niej dołączyliśmy. Naszą domeną nigdy nie były rozgrywki juniorskie, więc w LK u-23 pewnie nie namieszamy.
Nasz skład prawdopodobnie będzie dość wyrównany, bez żadnych gwiazd. Przypuszczam, że o zwycięstwo będą biły się te same klany, co w LKJ u-21 VSC, DC, czy PF.
Po wprowadzeniu nowego treningu LK u-23 może stać na bardzo wysokim poziomie, więc nie możemy doczekać się startu!Nuclear Clan U-23
trocki428b Wg mnie pomysł zorganizowania rozgrywek LK-23 (przy aktualnym rozwoju MZ) jak najbardziej trafny, choć z powodu rozgrywania meczy w poniedziałek tracą
na tym inne rozgrywki w których nie można uczestniczyć PPJ LKJ LJ czy też TM (z powodu formy lub przy zbyt małym składzie, szkoda, że w tygodniu jest tak mało dni).
W pierwszym sezonie oczekujemy przede wszystkim godnej walki z drużynami z pozostałych klanów.
Cichym faworytem myślę, że będzie Drastic Clan, choć ekipa Postrzelenych Futbolówką wg. mnie też powinna dać się innym klanom we znaki, my oczywiście też postaramy się powalczyć nogi nie będziemy odstawiać.
Życzę udanej zabawy w nadchodzącym sezonie.