ekstraklasa

Ekstraklasa uzupełniona. Wstępna zapowiedź nowego sezonu:

Tytułem wstępu, należy pamiętać że w nowym sezonie ManagerZone zostaną wprowadzone nowe zasady treningu naszych zawodników. Czy sprawi to, że starsi zawodnicy jacy zwykle grywają w najsilniejszych klubach na świecie będą powoli stawali się bezużyteczni? To będzie pierwszy sezon nowego porządku MZtowego świata. Z tym większą uwagą warto zatem śledzić poczynania tych teoretycznie najmocniejszych. Ekstraklasa jest już po barażach, w których jedna ekipa spadła z tej ligi spadła, a druga utrzymała się. Czas na pierwszą część zapowiedzi nowego sezonu.

Skazywany na porażkę encik broni się przed spadkiem; wyniki w grupie kwalifikacyjnej 1.1.:
W pierwszej grupie barażowej, Ekstraklasę reprezentowało Heaven or Hell, czyli zespół encika. Z sezonu na sezon występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, manager reprezentujący Białystok w TM miał coraz ciężej. Efektem słabszych sezonów była konieczność gry w barażach, które jednak dla encika okazały się szczęśliwe.

Już w pierwszej kolejce odbył się mecz ciężki zarówno dla encika, jak i jego klanowego kolegi - mazaka. Mazak zakończył sezon na Zapleczu Ekstraklasy na 2. miejscu, ustępując jedynie Gryfowi Szczecin. Dość powiedzieć, że gdyby nie wpadka z moim zespołem (już wyprzedanym), mazak mógłby spokojnie awansować do Ekstraklasy. Ogółem gry w całym sezonie, mazak zasłużył by znaleźć się o szczebel wyżej. Derby Postrzelonych Futbolówką zakończyły się zwycięstwem encika 2:1, który obie bramki zdobył w ostatnich fragmentach gry. Mazak już wtedy wiedział, że z awansu nic raczej się nie urodzi. Z kolei na drugim boisku, Rudnia Zabłudów wygrała w tym samym stosunku bramkowym z Kanią Gostyń.

Kolejkę później, szanse encika na pozostanie w Ekstraklasie ponownie wzrosły. Encik nie tylko wygrał 2:1 z Kanią Gostyń, czym pozbawił tę ekipę kompletnie szans na awans, ale wykorzystał remis mazaka z chrisem3103. Mazak zrobił zatem ukłon w stronę klanowego kolegi, powstrzymując inny zespół z aspiracjami do wygranej w grupie.

Ostatnia kolejka to już potwierdzenie wygranej całej grupy przez Heaven or Hell, którzy wprawdzie zremisowali 1:1 z Rudnią w ostatniej kolejce, ale tego wyrównującego gola stracili dopiero w ostatniej akcji meczu. Z kolei w meczu o pietruszkę, cinek229 i jego Kania Gostyń odpłacił się za dwa przegrane pierwsze mecze i wygrał z mazakiem 3:1. Tym samym encik, który w moim odczuciu szans na wygraną miał mało, ostatecznie w Ekstraklasie pozostał.

Yarota sprawia sensację i wyrzuca Powersoft Wrocław z rozgrywek Ekstraklasy; wyniki w grupie kwalifikacyjnej 1.2.:

Bardzo podobnie zakończyły się zmagania w drugiej grupie barażowej. Tam przedstawicielem Ekstraklasy był zespół Powersoftu Wrocław, który długo walczył w drugiej części sezonu o to, by w ogóle móc się w barażach znaleźć.

Pierwsza kolejka w wykonaniu przedstawiciela Ekstraklasy nie należała do udanych. Po wyrównanym boju, ekipa z Wrocławia zremisowała 1:1 z KS Przecinaki Elbląg, który w moim odczuciu do faworytów całej grupy nie należał. W drugim meczu, DT Czechowice-Dziedzice wygrały minimalnie 1:0 z MILANEM, ale trzeba dodać że zasłużenie. Dla zespołu DTCD było to zatem wyśmienite rozpoczęcie zmagań o Ekstraklasę.

W następnej rundzie baraży, sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Liderujący zespół z Czechowic-Dziedzic po ekscytującym pojedynku z Powersoftem, uległ 4:3. To był mecz wyrównany i pełen okazji strzeleckich, który zakończył się minimalną wiktorią Wrocławian. Na tym meczu skorzystał także yarota, którego Przecinaki pokonały MILAN 2:1. Po 2. kolejkach mieliśmy zatem na pozycji lidera Powersoft wespół z Przecinakami Elbląg, zaś kompletnie szanse na awans stracił już MILAN.

Niemniej to właśnie MILAN rozdał karty w sprawie tego kto w przyszłym sezonie znajdzie się w Ekstraklasie. Zespół grześka27 ku zaskoczeniu wielu pokonał Powersoft 3:2 i trzeba powiedzieć że zrobił to w imponującym stylu, strzelając 3 razy częściej na bramkę rywali i potwierdzając tego dnia wysoką formę. Dla yaroty nie pozostało nic innego, jak wygrać z DTCD, którzy i w tej sytuacji mieli szansę na awans. W tym meczu lepsi byli gracze Przecinaków, którzy wygrali zasłużenie 2:1 i nie ponosząc żadnej porażki, zajęli pierwsze miejsce w grupie, dzięki czemu awansowali do Ekstraklasy. Yarota grał w div. 1.1 i przez większość sezonu udowadniał że znajdzie się w pierwszej trójce ligi. Ciężko było jednak określić jak duże szanse ma w barażach. Jak się okazało, udało się elbląskiemu zespołowi awansować i tym samym zrobić niemałą niespodziankę.Skład Ekstraklasy na nowy sezon:
Z Ekstraklasy spadły ostatecznie: Odra Opole, Sharks Szczecin C.F., Ruch Chorzów oraz Powersoft Wroclaw. W miejsce tej czwórki awansowali: Gryf Szczecin, Ratajki, Leszczów i KS Przecinaki Elbląg.

Pisząc o tym wszystkim, mamy 86. dzień obecnego sezonu. Nie jestem zatem jeszcze w stanie określić tego, jak będą wyglądały zespoły już niedługo, kiedy to system wyśle listy potencjalnym emerytom. Wtedy też będzie znana mniej więcej siła danej ekipy na kolejny, a raczej na kolejne sezony.

Wydaje mi się, że skład Ekstraklasy będzie silnie obsadzony w nadchodzącym sezonie. Jedynym zespołem, który już dawno zakładał wyprzedaż jest WiTeK TeAm. Wicemistrz Polski jest już oficjalnie po wyprzedaży, ma skład złożony z graczy dobrze zapowiadających się, co dodaje dodatkowego smaczku ze względu na trening 2.0, kiedy to może większą rolę będą mieli młodsi gracze.

Wstępnie mam też wrażenie, że wraz z nadejściem nowych graczy do Ekstraklasy, poziom może się jeszcze bardziej wyrównać. Niemniej w moim odczuciu Ratajki oraz KS Przecinaki Elbląg muszą się raczej uzbroić w silnych graczy, by myśleć o utrzymaniu. Ciekawi też forma Leszczowa, który odkąd pamiętam też obracał się w zawodników dobrych wartościowo.

Póki co tyle na dziś dzień jestem w stanie wydedukować. Jak tylko pojawią się listy emerytalne, będzie można pobawić się w dalsze szacowanie siłami ekip.

 
kedzierzawy90