div1

div1 - podsumowanie


Sezon zakończony, czas na podsumowanie zaplecza Ekstraklasy. A działo się, działo! Zapraszam do lektury.

 
*DIV1.1*


A więc zaczynamy od div1.1. W tej lidze, do końca o bezpośredni awans do Ekstraklasy walczyły dwie drużyny: Gryf Szczecin i NetPokerInfo FC. Awans wywalczyli gracze ze Szczecina, prowadzeni przez debe. NetPokerInfo musiał walczyć natomiast w barażach, których jednak nie udało mu się przejść - ostatnie miejsce w grupie barażowej. Awansował natomiast kolejny reprezentant tej ligi - KS Przecinaki Elbląg. Podopieczni menadżera yarota, zajęli w div1.1 trzecie miejsce, ale wygrali swoją grupę barażową - okazali się lepsi od przedstawiciela elity, Powersoft Wroclaw, a także od DT Czechowice-Dziedzice i MILAN. Tuż za podium, sezon zakończył spadkowicz z Ekstraklasy w poprzednim sezonie - Rodzynki. Tyle samo "oczek", co farfocel, miał deptak i jego KKS Legia.
Z div1.1, żegna się aż 5 zespołów, bo oprócz spadkowiczów bezpośrednich: KS Piastów Sosnowiec, MasakratorS MczE i DANCES WITH BALLS (drużyna już nieaktywna, tym samym spada do div5.87), spadają także barażowicze: Nieposkromione Lwy Poznan oraz Katalońska Eskadra Kęda. Obie drużyny, prowadzone odpowiednio przez managerów romek99993 i kedzierzawy90, zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach o utrzymanie się w div1. W przypdaku kedzierzawego fakt ten wcale nie dziwi - jego KEK została wysprzedana..
Do ligi natomiast przybywa aż 7 nowych zespołów: -Z div2: Widzew Łódź, KP Primator Oława, Fc Śrem All Stars team, Szczakowianka i FC Bonin
-Z Ekstraklasy: Powersoft Wroclaw i Odra Opole
 
*DIV1.2*


Teraz kolejna grupa. Z niej awansował tylko jeden klub - bezpośrednio Ratajki (cmfan). Barażowicze - DT Czechowice-Dziedzice i Kania Gostyń, nie wywalczyła awansu - w barażach oba te kluby zajęły w swoich grupach 3. miejsca z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami na koncie.
Tyle samo punktów, co Kania, miały Gamonie, jednak gorszy bilans bramkowy sprawił, że zajęły one tak nielubiane miejsce czwarte. Niedużą stratę do podium, miało także FC Pyrokezi.
Z div1.2, spadają cztery zespoły - jednemu z barażowiczów, udało się zachować ligowy byt. KS Mieszko Piast Cieszyn, spadkowicz z Ekstra sezon wcześniej, wygrał baraże, choć na prawdę blisko była Grabionna SSA, która nie wyprzedziła Mieszko, przez mniej strzelonych bramek (dokładnie o 1!). Następny zespół z div1.2, który grał baraże o utrzymanie, zremisował 2 razy i przegrał raz i to było za mało, by się utrzymać w lidze.
Bezpośredni spadkowicze to: Dymarki Wejherowo dymusa, 23s Wrocek (szczepinho) i FC GIDLE (stroker2).
Do ligi dołączy w tym sezonie 5 nowych drużyn:
-Z div2: Bad Company, Red Dragon, FC Wypyszek i Siła Spokoju.
-Z Ekstraklasy: Ruch Chorzów.
 
*DIV1.3*


I dochodzimy do ostatniej z lig div1 - div1.3. Tutaj także tylko jden zespół wywalczył awans do Ekstraklasy - Leszczów.
Bardzo blisko, był MILAN i Rudnia Zabłudów. Oba te zepoły, nie przebrnęły jednak przez kwalifikacje. O ile MILAN, był słabszy od innych rywali, to o tyle chris i jego Rudnia, była bardzo blisko awansu - lepszy okazali się o 2 "oczka" Heaven or Hell, który tym samym pozostał w najlepszej 12-tce Polski.
Ogólnie, div1.3, była w sezonie 47 niezwykle ciekawa i wyrównana - Wisła Białogard i Unthinkable też były bardzo blisko baraży o Ekstraklasę. Kolejne pozycje, zajmowały drużyny Everton Lipno i Yeah!Bunny TEAM.
Jednej drużynie z dwóch, udało się natomiast utrzymać w lidze. Tą drużyną jest FC DROHICZYN. Zespół ten odniósł w barażach komplet zwycięstw i zasłużenie pozostaje w div1.3.
Drugi z barażowiczów z tej ligi - Naprzód Janów - nie miał już tyle szczęścia - okazał się najgorszy w swojej grupie i spada do div2.
Bezpośredni spadek zanotowały natomiast: VSC Need for Speed, Fantasticos Futbolieros i Manchester Utd.
W przyszłym sezonie, zobaczymy w tej dywizji, 5 nowych ekip:
-Z div2: Boylers, Goral Zywiec, Iskra Krasne i Kurzawka.
-Z Ekstraklasy: Sharks Szczecin C.F.
To tak "na szybko", wygląda podsumowanie zaplecza Ekstraklasy. Emocje w nowym sezonie także nas nie ominą. Kto awansuje, kto spadnie - tego wszystkiego dowiemy się w sezonie numer 48.

 
patryk6527