mistrzostwa świata U-21

Mistrzostwa Świata U-21

Jak wiemy, Polacy zakończyli swój udział w turnieju na fazie grupowej, okazując się słabszymi od Francji i Portugalii. Mistrzostwa Świata trwają jednak dalej. Odbyły się mecze 1/8 finału. Zobaczcie, jakie padły wyniki..

Ależ było ciekawie! Z jednej strony Urugwaj, z drugiej - Węgry. Bardzo wyrównany mecz, zakończony w 102. minucie, wygrali Węgrzy 3-2. Gola na wagę ćwierćfinału zdobył Vince Pálinkás. Ten sam gracz w 93. minucie wyrównał. Urugwaj prowadził do 53. minuty meczu nawet 2-0, ale jednak nie wytrzymał presji i to rywale grają dalej.. Węgrzy ostatecznie zagrali minimalnie lepiej i należała się im wygrana i awans do kolejnej fazy Mistrzostw.

O tak! Belgia gra dalej. Tym razem rady "Diabłom" nie dali Brazylijczycy, którzy polegli 0-2. Gole dla zwycięsców zdobywali Imbrechs i de Nijs. Muszę szczerze przyznać, że oczekiwałem nieco więcej od "Canarinhos" przed tym spotkaniem. Belgia awansowała do ćwierćfinału, Brazylia żegna się z turniejem, mimo, że w meczu z Belgią stworzyła sobie więcej groźnych sytuacji. Świetne okazje marnował jednak Castro i Meirelles.

Znowuż wielkie emocje! Grecja - Bułgaria - kto spodziewać się mógł takiej dramaturgii. Grecy gola na awans zdobyli w... 93. minucie meczu. Bułgarzy wprawdzie prowadzili po trafieniu Peyo Martinova, jednak nie udało im się utrzymać korzystnego rezultatu do końca zawodów. A bohaterem "Hellady" został gracz o jakże długim nazwiskiem - Dimitris Papagiannopoulos. Bułgarski golkipre Albert Gyundurov nie miał szans na obronę w tej sytuacji.

I teraz mecz pogromców Polaków - Francji. "Les Blues" po wygraniu "naszej" grupy, mieli szanse nawet na 1/4. Musieli pierw pokonać jednak Czechy. Nic z tego! Kapitalny mecz, wygrali Czesi (5-3). Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie - najpierw prowadzenie Francuzom dał już w 3. minucie Florian Harter, po kilku minutach wyrównał Ćtvrtećka. Następnie znowu Francuzi prowadzili po golu Damiena Zerbiba, gwiazdy reprezentacji. Zdenék Stych pokazał swoim czeskim kolegom, jak się strzela gola na 2-2 i to nieco ich ożywiło. Jednak gola na 3-2.. zdobyli Francuzi! Znowu na listę strzelców wpisał się Harter. Do prrzerwy nic się nie zmieniło. W drugiej części meczu to już tylko Czechy strzelały bramki i wygrali zasłużenie 5-3. Francja za burtą, Czechy grają dalej!

Finlandia - Włochy. Faworyt mógł być tylko jeden - "Squadra Azzura". Tak też było w samym pojedynku - pewnie 5-0 wygrali Włosi. Ale - co ciekawe - do 90. minuty było tylko.. 2-0! Od tamtego czasu Włoscy piłkarze zaaplikowali Johanssonowi aż 3 bramki, a jedno z trafień zaliczył piłkarz Edinson Cavani. Taka ciekawoska. Finowie w tym meczu nie mogli nic zdziałać..

Kolejnym meczem było starcie kolejnych katów Polski - Portugalczyków. Ich rywalem była Estonia, rywal całkiem niewygodny. 3-0 wygrali Portugalczycy. Choć Estonia też miała swoje okazje na zdobycie bramki. Klasycznym hat-trickiem popisał się Alexandre Sosua. Portugalia w 1/4 finału!

W następnym meczu spotkali się Duńczycy i Albańczycy. Przed meczem trudno było wskazać faworyta. Ostatecznie 3-1 po bardzo wyrównanych zawodach, zwyciężyła Dania. Powiem szczerze, że nieco mi szkoda Albanii. Do 75. minuty utrzymywał się remis. Jednak Dania chciała skończyć mecz w regulaminowym czasie gry. Sydholm i Mosborg dali swojemu kraju awans do najlepszej ósemki turnieju..

I ostatni mecz 1/8 finału MŚ U-21. Po jednej stronie - Argentyna, po drugiej - Rumunia. Mecz zapowiadał się całkiem interesująco. Ale czy było tak na prawdę ? Powiem tak: Niby Argentyna wygrała 3-0, ale patrząc na statystyki, to ich przewaga wcale nie była aż tak wysoka. Dwie bramki Artaldo i jedna Navarro, dały "Albicelestes" upragniony awans. W 92. minucie, czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Argentyńczyk Salvador Cíano i w ćwierćfinale nie zagra..

A w 1/4:
W kolejnej fazie rozgrywek, spotkają się: Węgry z Belgią, Grecja z Czechami, Włochy z Portugalią oraz Dania z Argentyną. Tak więc, Mistrzostwa Świata U-21 opanowały reprezentacje Europejskie. Jedynym "innym" przedstawicielem jest już tylko Argentyna..