Raport i wywiad z div2.1

Sezon 47. za nami, dlatego na łamach TZ można przeczytać wiele podsumowań. Dziś przyjrzymy się rozgrywkom drugoligowym i tym kim jest zwycięzca div2.1. Zapraszam, więc na ciekawą lekturę.

W tych rozgrywkach było niesamowicie ciekawie i do końca ważyły się losy o to kto okaże się najlepszym managerem div2.1. Na czele tabeli widnieje zespół Fc Śrem All Stars team, który w ostatniej kolejce podzielił się punktami z ósmą Alany FC. Gdyby lider przegrał to spotkanie na fotel lidera wskoczyłby WKS Wawel Kraków, który miał lepszy bilans bramkowy. Ale tak się nie stało i grzesiu_lol13 może cieszyć się ze zwycięstwa. W barażach o awnas na zaplecze ekstraklasy zagrają wyżej wymieniony WKS Wawel Kraków oraz Rewolwerowcy z Gilead. Z ligą pożegnali się: były lismen, który postanowił zakończyć grę w managera, beniaminek mistrzu23 z zespołem Ostromecko oraz kolejny beniaminek yyeettii.Królem strzelców został Blicharz (Wyszyny) z 28 trafieniami. Jest to reprezentant Polski, ma 31 lat i od początku związany z jednym klubem. Na kolejnym miejscu znajduje się Gilbert Adamczak (F.C. BARCA – POLICE), który zanotował o jedną bramkę mniej. Najniższe miejsce podium należy do Wita Bubczyka (Rewolwerowcy z Gilead), 34-latek postanowił po tym sezonie zakończyć ciekawą karierę. Ciekawostką na pewno jest brak jakiegokolwiek piłkarza lidera ligi.
Wywiad ze zwycięzcą div2.1 grzesiu_lol13- Witam. Przedstaw się czytelnikom.
Cześć. Mam na imię Grzegorz, studiuję Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Poznańskiej, jestem na drugim roku.

- Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z MZ?
Pierwszą drużynę założyłem w gimnazjum, potem jednak po jakimś czasie przestałem grać. Będąc w technikum założyłem drugą i tak gram do dziś.

- Dlaczego akurat wybrałeś managerzone?
Pamiętam, że znalazłem adres w jakiejś gazecie typu Cybermycha, a wtedy szukałem właśnie jakieś gry przez Internet.

- Udało ci się wygrać ligę z przewagą jednego punktu, jak oceniasz rywali do bezpośredniego awansu?
Liga była bardzo ciekawa i wyrównana, co kolejkę z niecierpliwością czekałem na godzinę, o której rozpoczynał się mój mecz. Rywale byli mocni, ale jednak udało mi się wygrać ligę, choć myślałem by przed tym sezonem się wyprzedać.

- Grałeś już w swojej karierze w div1?
Nie

- We wrześniu dokonałeś sporo transferów do klubu, czy uważasz, że dało to pozytywny efekt zespołowi?
Jeden z nich wniósł dużo do zespołu, ponieważ był to obrońca kupiony z myślą o ataku na 1 div. Pozostali to obrońca, który został zakupiony z myślą o IOT oraz młodzi kupieni na trening i sprzedasz.

- Planujesz się jeszcze wzmocnić przed nowym sezonem? Tylko jeden z twoich zawodników zapowiedział odejście na emeryturę.
Raczej nie, bo mam niewiele pieniędzy w klubowej kasie, a ceny teraz są jak dla mnie w wielu przypadkach przesadzone, bo już z natury jestem oszczędny.

- W czasie przerwy między rundami do zgarnięcia jest bonus, co staje się powoli tradycją w MZ? Na co wydasz tę kasę?
Jeśli trafi się okazja to zakupię jakiegoś gracza do gry w pierwszym składzie, a jak nie, to przeznaczę ją na graczy do treningu i na obozy.

- Możesz pokazać gwiazdę zespołu?
http://mzplayer.se/?id=1006153292, trochę mi szkoda przeglądu i panowania, ale, że to wychowanek mam do niego sentyment.

- Żaden z twoich snajperów nie znalazł się klasyfikacji najlepszych strzelców. Dlaczego tak się stało?
Brak wielkich strzelb w ataku, mało strzelonych bramek i kilku strzelających, taka sytuacja.

- Jakie są plany na plany na rozbudowę drużyny?
Wszystko zależy od losu. Mam stosunkowo stary skład, jeśli storpedują mnie listy, to będzie słabo. Zobaczę też, co przyniesie szybszy trening oraz IOT, może przerzucę się na rozgrywki młodzieżowe. Czas pokaże.

- Czy bierzesz udział w dodatkowych rozgrywkach tj. LK, LKJ i TM?
Tak, gram w LK i TM, w LKJ występuję składem złożonym po części z juniorów, więc tego bym grą nie nazwał.

- Jaki jest twój najdroższy transfer do klubu?
Najdroższy to właśnie jeden z wrześniowych transferów, obrońca za 1 206 834 EUR, wygląda tak: http://mzplayer.se/?id=1006155058

- Czytasz gazetkę TZ jeśli tak to czego ci w niej brakuje?
Czytam tz, choć nie zawsze mam na to czas. Jakoś niczego mi w tz nie brakuje.

- Bardzo dziękuję za wywiad. Linijka dla ciebie.
Również dziękuję. Pozdrowienia dla Drastic Clan’u .
Pawel2322