ekstraklasa zagraniczna
Witam wszystkich, w tym temacie będą opisywane kolejno Ekstraklasy Świata, okiem kibica. Mam nadzieje że zainteresuje Was ten temat, i będzie co tygodniowym gościem na waszych ekranach, a więc zaczynajmy.
Na początek opisze dla Was zakończony już sezon, Ekstraklas dwóch najlepszych, krajów ManagerZone, czyli:
#1 Argentyna - Premiera Division
#2 Brazylia - Campeonato Brasileiro

Na początek omówię zakończony sezon Ekstraklasy Argentyny, ( Premiera Division ) z kraju z którego pochodzą takie sławy jak np: Messi , Maradona i wiele wiele innych,

Na początek może przedstawię parę informacji o gospodarzach prezentowanej ekstraklasy:

Argentyna


Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej. Stolicą kraju jest Buenos Aires.

Flaga Argentyny

Flaga narodowa Argentyny datowana jest na rok 1812. Skonstruowana jest z trzech równych pasów, jasnoniebieskiego, białego, jasnoniebieskiego. W roku 1818 dodano żółte słońce do centrum flagi. W latach 1836-1884 słońce było czerwone, zaś w rogach znajdowały się czapki frygijskie. Pomysłodawcą flagi Argentyny jest Manuel Belgrano.

Pełna flaga, zawierająca słońce jest nazywana oficjalną ceremonialną flagą (hiszp. Bandera Oficial de Ceremonia). Flaga bez słońca jest nazywana flagą ozdobną (hiszp. Bandera de Ornato). Flaga ozdobna zawsze musi być zawieszona poniżej flagi oficjalnej.

Godło Argentyny

Godło/Herb Argentyny, ustanowiony został w 1944roku.

Opis herbu:
W owalnej dwupolowej tarczy, pole górne barwy niebieskiej, dolne białe. Na tarczy, dwie ręce w uścisku. Ręce trzymają równocześnie trzon piki wzniesionej pionowo, na której zawieszona jest czerwona czapka frygijska. Tarczę okala zielony laur przewiązany u dołu niebieską wstążką. Ponad całością ukazuje się Słońce Majów - (pradawny symbol nawiązujący do wizerunku inkaskiego bóstwa solarnego Inti).

Symbolika herbu:
Splatające się dwie ręce w uścisku, oznaczają jedność wielu prowincji Argentyny. Trzymają one trzon piki. Owa broń symbolizuje gotowość do walki o wolność, której z kolei symbolem jest czapka frygijska. Wieniec laurowy, otaczający tarczę, odnosi się zaś do przeszłości kolonialnej państwa i oznacza wyzwolenie się spod kolonializmu oraz zwycięstwo. Wschodzące słońce symbolizuje wschodzącą potęgę państwa.

Strój Reprezentacji w MZ:


Ranking MZ i FIFA:
Ranking Narodowy MZ: #1 ( stan z dnia 7,10,2013r. )
Ranking Narodowy FIFA: #2 ( stan z dnia 8,08,2013r. )

Najlepszy manager MZ z kraju Argentyna:
Użytkownik: nahuecalamar
Drużyna: AC Bonpland 04
Liga: Primera Division

Układ tabeli Primera division po ostatniej kolejce:

Drużyna AC Bonpland 04 zdobyła tytuł Mistrza, zdobywając czterdzieści osiem punktów, i nie musiała się bać ostatniego meczu w sezonie gdyż tytuł sobie już wcześniej zapewniła, ale i tak wygrała swoje spotkanie AC Bonpland 04 - Malvinas AFC 4-2 z rywale który walczył o nie branie udziału w kwalifikacjach o utrzymanie, ale ja się okazało na szczęście ich porażka nie okazała się biletem do udziału w nie lubianych baranżach o utrzymanie. Natomiast o miejsce za Plecami Bonpland ( miejsca drugie czyli tytuł Wicemistrza ligi) walka toczyły się w łeb w łeb do ostatniego gwizdka sędziego, pomiędzy drużynami: Petro 10 F.C Reloaded i GORDINITO ROMBO 850 , oto ich ostatni mecz ligowy w sezonie czterdzieści siódmym:
Petro 10 F.C Reloaded - Sin Apuro FC 2-1 trener gospodarzy dobrze zmotywował drużynę dzięki czemu nie tylko wygrali mecz ale dzięki zwycięstwu przesunęli się na drużyną GORDINITO ROMBO 850 i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu , tuż za AC Bonpland 04.
Güemes AFC - GORDINITO ROMBO 850 4-2 Po takiej grze drużyna GORDINITO ROMBO 850 nić dziwnego że przegrała mecz i straciła tytuł Wice Mistrza Ligi na rzecz Petro 10 F.C Reloaded. szkoda tylko garstki kibiców która pojechała pociągami na to spotkanie, przegrane spotkanie.
Dla drużyn z trzech ostatnich miejsc ostatnia deska ratunku czyli walkę w kwalifikacjach dająca szanse pozostania w Primera Division została stracona wraz z straconymi golami, do spadkowiczów z Premiera Division dołączył ubiegłoroczny Mistrz Ligi czyli drużyna Club Almirante Brown (chyba presja o ponowny prym w lidze że strony zarządu klubu i kibiców była za wysoka, no cóż do zobaczenia za rok ) Natomiast walka o pozostanie w Premiera Division dla drużyn Cayuqueo FC , MILAN COLOMBIANO , Malvinas AFC i Güemes AFC również trwała do ostatniego gwizdka, drużyną Malvinas AFC i Güemes AFC się upiekło i zobaczymy się z nimi na pewno w next sezonie, ale by to samo spotkało Cayuqueo FC i MILAN COLOMBIANO muszą udowodnić swoją przewagę nad pretendentami o miejsce w najwyższej klasie rozgrywek Argentyny.

Najlepszy strzelec Primera division sezon 47:
Daniel Salvatore ( id: 104965400 ) Sezon skończył z trzydzieści siedmioma bramkami, o to i jak wygląda:


Kwalifikacje do Primera division:

W pierwszej parze kwalifikacji MILAN COLOMBIANO pokazała że należy się jej miejsce w Primera division, rywalom drużyny MILAN COLOMBIANO życzymy powodzenia w niższej lidze.

Zaś w drugiej parze, zespół z ekstraklasy Argentyny Cayuqueo FC poległ, lecz w tej parze nie wiadomo było do końca kto uzyska dziką kartę dającą awans do Primera division, ale jak się okazało o jej przyznaniu zdecydowała różnica bramkowa.


Najciekawszy mecz Kwalifikacji:
Został rozegrany w drugiej parze drzewka kwalifikacji o to i on:


Widzów było mało, gdyż w godzinach rozgrywania meczu (05-10-2013 14:00) każdy był w pracy a młodzież w szkole . Kibiców na tym spotkaniu było razem czterdziestu pięciu, trzydzieści pięć osób kupiło bilety na miejsce stojąco (nić dziwnego gdyż ten bilet jest tańszy od biletu na miejsca siedzące nie mówiąc o biletach do sektorów VIP ) na miejscach siedzących zasiadło dziesięciu kibiców, a w sektorach dla VIP-ów nie było zdanej żywej duszy.

W mecz zawodnicy obydwu ekip nie żałowali ani odrobiny sił włożonych w spotkanie które zakończyło się zakończyło się remisem 2-2 wynikiem całkowicie sprawiedliwym, choć na pewno tak gospodarze jak i goście odczuwają lekki niedosyt. Bramki w spotkaniu były zdobywane na zmianę, dla drużyny Xeneise AFC po jednym trafieniu Amadeo Sal 14 minuta i Saturnino Joachim 41minuta, zaś dla rywali: Cayuqueo również po jednej bramce zdobyli FCLázaro Oliverio 77min. oraz Dominykas Borgaila 36min., Mecz odbył się bez zdanej kontuzji, oraz w spotkaniu ujrzeliśmy tylko jedną kartkę, żółtą którą został upomniany zawodnika drużyny Cayuqueo FC, Leopoldo Raphael w 72 min. za niepotrzebny komentarz decyzji arbitra, no cóż czasami emocję przeważają nad mądrością, w rzutach wolnych równie równo jak w bramkach 2-2, natomiast w rzutach rożnych lekka przewaga dla gości 1-3, nie było mało sytuacji bramkowych, jak policzyłem wyszło 13-9 dla gospodarzy ( jeśli taki byłby wynik to byłby bardzo ciekawy), Posiadanie piłki niemal po równo 48%-52%.

To było by na tyle o najciekawszym meczu.

Zespoły mające miano Beniaminka w sezonie 48 Primera division Argentyna:

Alcira FC ( Awans wywalczony poprzez Mistrzostwo. sezon 47 div1,1 [47pkt.] )

Photon Burst ( Awans wywalczony poprzez Mistrzostwo. sezon 47 div1,2 [53pkt.] )

Banfield ( Awans wywalczony poprzez Mistrzostwo. sezon 47 div1,3 51pkt.] )

Xeneise AFC ( Awans wywalczony poprzez Kwalifikacje. sezon 47 div1,2 [48pkt.] )


=========================================================================================

Teraz czas dla Ekstreklasy Brazyli, ( Campeonato Brasileiro ). Kraj w którym wychowało się wiele sław futbolu jak np: ‎Pelé , Robinho , Kaka’ , Ronaldo , Ronaldinho i ostatnio już nie mała gwiazdka Neymar oraz wiele innych,

No to teraz parę informacji o gospodarzach prezentowanej ekstraklasy:

Brazylia
Brazylia (port. Brasil, wym. [bɾaˈziw]; pełna nazwa: Federacyjna Republika Brazylii, República Federativa do Brasil) – największe pod względem powierzchni i liczby mieszkańców państwo Ameryki Południowej oraz piąte pod względem wielkości państwo świata. Zajmuje ponad 47,5% powierzchni Ameryki Południowej, liczy ponad 193 miliony mieszkańców. Po trzech stuleciach portugalskich rządów, Brazylia w 1822 roku uzyskała niepodległość, a w 1889 roku stała się republiką. Jest zdecydowanie największym i najludniejszym krajem Ameryki Południowej. Przez ponad pół wieku, aż do pokojowego przekazania władzy rządowi cywilnemu w 1985 roku, dochodziło do nieustannego wtrącania się wojska do rządzenia krajem. Brazylia kontynuuje politykę rozwoju przemysłu i rolnictwa, i dąży do zagospodarowania interioru. Dzięki bogatym zasobom surowców i siły roboczej jest dziś wiodącą potęgą gospodarczą Ameryki Południowej i regionalnym liderem. Wciąż palącym problemem jest wyjątkowo nierówny podział dochodu narodowego.

Więcej informacji o Brazylii na http://pl.wikipedia.org/wiki/Brazylia i http://podroze.onet.pl/ab...nformacje/hz505


Flaga Brazylii

Flaga Brazylii - jeden z symboli Brazylii

Wygląd
Flaga Brazylii ma postać prostokąta, na którym, na zielonym tle, znajduje się duży żółty romb, a w nim niebieska kula z gwiazdami (m.in. z Krzyżem Południa), przecięta białym pasem z napisem Ordem e Progresso (port. "ład i postęp"). Na niebie flagi odwzorowano układ gwiazd widziany w Rio de Janeiro w dniu 15 listopada 1889, czyli dniu ogłoszenia kraju republiką. Proporcje wymiarów flagi to 7:10.

Historia
Projekt flagi Republiki Brazylii został przyjęty oficjalnie 19 listopada 1889. Koncepcję flagi opracował Raimundo Teixeira Mendesa we współpracy z Miguelem Lemosem i Manuelem Pereirą Reisem. W ostatecznej formie wykonał ją Décio Vilares. Na obecnie używanej fladze jest kilka nieznacznych zmian w stosunku do oryginału. Ostatnie zmiany zostały zatwierdzone 12 maja 1992.

Godło Brazylii

Opis godła państwowego Brazylii:
- gwiazdy wokół umieszczonej centralnie konstelacji Krzyża Południa symbolizują stany Brazylii,
- miecz jest symbolem potęgi kraju,
- po obu stronach godła umieszczono stylizowane krzewy kawy i tytoniu (głównych upraw Brazylii)
- na szarfie u dołu umieszczono datę utworzenia Federacyjnej Republiki Brazylii.


Strój Reprezentacji w MZ:Ranking MZ i FIFA:
Ranking Narodowy MZ: #2 ( stan z dnia 7,10,2013r. )
Ranking Narodowy FIFA: #8 ( stan z dnia 8,08,2013r. )

Najlepszy manager MZ z kraju Brazylia:
Użytkownik: guimazer
Drużyna: Os Picio 4EVER
Liga: div2.7UkUkład tabeli Campeonato Brasileiro po ostatniej kolejce:


Nasz kibic krótko opisał zakończony sezon 47 Campeonato Brasileiro Z powodu że musiał naglę wyjechać by obejrzeć mecz Legi Warszawa w pucharach europejskich, za co przepraszamy, o to i jego raport.

Drużyna Dragões Vermelhos jak w zeszłym sezonie zdobyła tytuł Mistrza Ligi a w obecnym już zakończonym sezonie zapewniła sobie już o wiele wcześniej fotel lidera przed ostatnią kolejką rozgrywek, przeważając ostatecznie jedenastoma punktami na drugą drużyną w tabeli, czyli trzy wygrane mecze i dwa remisy, ładnie ale to maksymalnego wyniku punktowego (dwadzieścia dwie kolejki razy trzy punkty równa się sześćdziesiąt sześć punktów, czyli brakło im piętnaście punktów - pięć wygranych meczy).

Drugie miejsce w lidze też było nie zdobycia gdyż drużyna ALFA center´s zrobiła mur od południa tabeli lecz, sforsować mogła go tylko drużyna Moral JFC, lecz owa drużyna musiała uważać na wyniki bo o jej trzecie miejsce czaiła się drużyna - Imperium MZC, lecz w ostatnim rozrachunku do trzeciego miejsca brakło jej dwa punkty, a trzy by wyprzedzić Moral JFC. Miejsca od dziesiątego do szóstego były blisko siebie punktowo, drużyna Ricart Futebol Clube która była blisko trójki spadkowiczów z ligi mianowicie S.E. Cachoeirinha , Agravo Inominado F.C. i Âncora Verde FC , i mimo że na koniec sezonu utrzymała się w polu kwalifikacji to nie dała rady w kwalifikacjach i spadła z ligi wraz z wymienioną trójką drużyn, zaś klub S€ППД MZB™ mimo porażki w walce o utrzymanie się w lidze z zespołami BUG i Fluminense Football Club , zdołał uzyskać utrzymanie w lidze po przez świetny udział w kwalifikacjach, dzięki czemu zasłużenie utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywek piłkarskich w Brazylii. ...

Najlepszy strzelec Campeonato Brasileiro sezon 47:
何常天 ( id: 104627803 ) Sezon skończył z trzydzieści dziewięcioma trafieniami do siatki, o to i jak wygląda:Kwalifikacje do Campeonato Brasileiro:Zespoły mające miano Beniaminka w sezonie 48 Campeonato Brasileiro Brazylia:

Psicodélia Eagles ( Awans wywalczony poprzez Mistrzostwo. sezon 47 div1,1 [59pkt.] )

Marmita Frita City FCMZ ( Awans wywalczony poprzez Mistrzostwo. sezon 47 div1,2 [51pkt.] )

FENIX FUTEBOL CLUB ( Awans wywalczony poprzez Mistrzostwo. sezon 47 div1,3 [56pkt.] )

Black Star ( Awans wywalczony poprzez Kwalifikacje. sezon 47 div1,3 [50pkt.] )
piotr_073