Ekstraklasa U21

Ekstraklasa U21 - zakończenie sezonu


W dwudziestej pierwszej kolejce poznaliśmy mistrza kraju U21. Drugi raz z rzędu została nim ekipa Spójni Zielona Góra. Podopieczni menadżera promo83 zagwarantowali sobie obronę mistrzowskiej korony kolejkę przed końcem rozgrywek za sprawą wygranej 5-1 nad drużyną bianconeri - PŁOCK -.
Drugą lokatę wywalczyli podopieczni menadżera pete54. Co prawda po zwycięstwie nad ◇VSC◆™ fc BaRtKóW NoWy ich przewaga nad trzecim zespołem wynosiła tylko jeden punkt, ale w ostatniej kolejce zmierzą się z zespołem Zagorzyn, gdzie wynik jest łatwy do przewidzenia.
Najniższy stopień podium dla beniaminka CoffeeEveryMorning SALE. Podopieczni agatonik wywalczyli brązowe medale dzięki zwycięstwu 3-2 w ciężkim spotkaniu z FC Pyrokezi.
Bardzo zacięty pojedynek obejrzeli kibice na stadionie w Kozienicach. Zmierzyły się drużyny AKS Kozienice oraz Kernsdorf SSA. Po bardzo emocjonującym boju zwyciężyli 5-4 podopieczni menadżera zadi86, którzy dzięki trzem punktom awansowali z 8 na 7 pozycję.
Ostatnie dwa pojedynki zakończyły się zgodnie z przewidywaniami. Nightmare wysoko 10-0 pokonało Wielkie Nieporozumienie, natomiast Zagorzyn oddał trzy punkty ekipie Genialne Żółwie Mysłowice.

21 kolejka:
FC Pyrokezi (2 - 3) CoffeeEveryMorning SALE
AKS Kozienice (4 - 5) Kernsdorf SSA
Nightmare (10 - 0) Wielkie Nieporozumienie
bianconeri - PŁOCK - (1 - 5) Spójnia Zielona Góra
Szembory SSA (4 - 1) ◇VSC◆™ fc BaRtKóW NoWy
Genialne Żółwie Mysłowice (5 - 0) Zagorzyn


Ostatnia kolejka była przypieczętowaniem całego sezonu.
Pierwsze cztery ekipy wygrały swoje mecze udowadniając, że zasłużyły na pozycje w czubie tabeli.
Lider Spójnia Zielona Góra pokonał Nigthmare 5-0, a wicelider Szembory SSA takim samym rezultatem zakończył starcie z drużyną Zagorzyn. Trzecia ekipa CoffeeEveryMorning SALE ograła 3-1 Genialne Żółwie Mysłowice, natomiast czwarty zespół AKS Kozienice rozbił Wielkie Nieporozumienie 13-0.
Zaskoczeniem kolejki mógł być wynik, który padł w starciu drużyn ◇VSC◆™ fc BaRtKóW NoWy oraz bianconeri - PŁOCK -. Z przebiegu całego sezonu drużyną lepszą była ekipa z Płocka. Jednak dużo lepsza końcówka sezonu w wykonaniu podopiecznych menadżera hulku zaowocowała wygraną 2-1 w ostatniej kolejce.
Najciekawszym spotkaniem ostatniej kolejki był pojedynek drużyn Kernsdorf SSA i FC Pyrokezi. Był to mecz o miejsca 7-8. Oba zespoły w dotychczasowych 21 kolejkach zebrały identyczną liczbę punktów - po 33. Emocjonujący spotkanie nie rozstrzygnęło, która z ekip jest mocniejsza - mecz zakończył się podziałem punktów 3-3. Siódme miejsce przypadło drużynie Kernsdorf SSA, która legitymowała się lepszym bilansem bramkowym.

22 kolejka:
CoffeeEveryMorning SALE (3 - 1) Genialne Żółwie Mysłowice
Kernsdorf SSA (3 - 3) FC Pyrokezi
Wielkie Nieporozumienie (0 - 13) AKS Kozienice
Spójnia Zielona Góra (5 - 0) Nightmare
◇VSC◆™ fc BaRtKóW NoWy (2 - 1) bianconeri - PŁOCK -
Zagorzyn (0 - 5) Szembory SSA

Tabela po 22 kolejkach: