Ekstraklasa U18

Ekstraklasa U18 - zakończenie sezonu


Dwudziesta pierwsza kolejka okazała się rundą rozstrzygającą. W rezultacie wyników, które padły na boiskach ekstraklasy U18 poznaliśmy ostatniego ze spadkowiczów oraz mistrza kraju.
Tytuł najlepszej drużyny U18 obroniła ekipa Kamionka Death Squad. O wszystkim zadecydowały dwa spotkania tejże kolejki. W pierwszym z nim zawodnicy el-ronino pokonali zespół Fedaykins 1-0. Tym samym dobijając gwóźdź do trumny podopiecznym menadżera muadeep. Drugim istotnym spotkaniem był pojedynek drużyn Detformis i Szczakowianki. Wicelider - zespół menadżera djgrot by myśleć o wywalczeniu mistrzostwa musiał w tym starciu zdobyć komplet punktów. Niestety świetnie spisująca się w końcówce ekipa Detformis wygrała 4-1 przekreślając marzenia Szczakowianki o mistrzowskim tytule.
Potknięcia wicelidera nie wykorzystała trzecia drużyna rozgrywek - FC Bonin. Zespół menadżera sirmarcus zaledwie zremisował 2-2 z CoffeeEveryMorning SALE, przez co pozostał na najniższym stopniu podium.
Remisem zakończył się również pojedynek spadkowiczów FC Torpedo Dabrowa oraz Widzew Łódź. Po emocjonującym spotkaniu padł wynik 3-3, który był pewną rekompensatą dla kibiców obu zespołów po niezbyt udanym sezonie.
Punktami podzieliły się także ekipy Gosharp f.c. i Forfiter. Dla podopiecznych gosharpwp to dopiero 10 punkt - co bezdyskusyjnie stawia ich na piedestale najsłabszych drużyny ligi.
W ostatnim spotkaniu przedostatniej kolejki zmierzyły się ekipy Szembory SSA oraz QxQ Torun. Komplet punktów, niezmiernie cenny wywalczyli podopieczni qxq, którzy awansowali z 8 pozycji na 7, zapewniając sobie jednocześnie utrzymanie w lidze.

21 kolejka:
Szembory SSA (0 - 1) QxQ Torun
Gosharp f.c. (1 - 1) Forfiter
CoffeeEveryMorning SALE (2 - 2) FC Bonin
Fedaykins (0 - 1) Kamionka Death Squad
Detformis (4 - 1) Szczakowianka
FC Torpedo Dabrowa (3 - 3) Widzew Łódź


Ostatnia kolejka rozgrywana była na dużym luzie. Co prawda możliwy był jeszcze awans niektórych zespołów ze środka tabeli o lokatę albo dwie - ale nie miał on już większego znaczenia jeśli chodzi o sprawy finansowe czy prestiżu.
Mistrz kraju Kamionka Death Squad zwyciężył zespół beniaminka CoffeeEveryMorning SALE 3-2 osiągając na zakończenie sezonu wynik 47 punktów.
Pozycję wicelidera obroniła drużyna Szczakowianki, która pokonała Fedaykins 4-1. Przypomnijmy, że pierwsze dwa miejsca na podium zajęły te same drużyny co przed rokiem. Jedynie najniższy stopień podium uległ wymianie. Zajęła go ekipa FC Bonin, która w ostatniej kolejce ograła Gosharp f.c. 3-1. Przed rokiem trzecie miejsce przypadło zespołowi Fedaykins.
Czwarta lokata dla kolejnego beniaminka - Detformis. Po słabszym początku sezonu, w drugiej części Detformis zdecydowanie odżył czego efektem były wygrane z liderem i wiceliderem. W 22 kolejce Detformis przypieczętowało udany sezon zwycięstwem 3-1 nad Widzew Łódź.
Piąte miejsce zajęli zawodnicy klubu CoffeeEveryMorning SALE. Drużyna menadżera agatonik ocierała się kilkukrotnie wciągu sezonu o podium rozgrywek, ale słabsza końcówka zaowocowała miejscem w środku tabeli.
Szóste miejsce - trochę rozczarowujące dla podopiecznych pete54. Doskonale grająca w pierwszej połowie sezonu ekipa zdecydowanie obniżyła loty. Końcówka to już totalna klapa zakończona remisem 2-2 z drużyną Forfiter. Może w przyszłym sezonie będzie lepiej.
Siódma lokata dla grającej w kratkę przez większą część sezonu ekipy QxQ Torun. Końcówka równie nieudana jak cały sezony - remis 0-0 ze spadkowiczem Torpedo Dabrowa.
Ostatnią bezpieczną lokatę zajmuje zespół Forfiter - głównie dzięki nieporadności innych drużyn tabeli. Jednak końcówka sezony - co należy przyznać była całkiem niezła w wykonaniu podopiecznych menadżera adept.
Z ekstraklasą U18 żegnają się drużyny Fedaykins, FC Torpedo Dabrowa, Widzew Łódź oraz Gosharp f.c..

22 kolejka:
QxQ Torun (0 - 0) FC Torpedo Dabrowa
Forfiter (2 - 2) Szembory SSA
FC Bonin (3 - 1) Gosharp f.c.
Kamionka Death Squad (3 - 2) CoffeeEveryMorning SALE
Szczakowianka (4 - 1) Fedaykins
Widzew Łódź (1 - 3) Detformis

Tabela po 22 kolejkach: