ekstraklasa U-23

Mistrza Polski do lat 23 już znamy. Już kolejkę wcześniej, drugi z rzędu tytuł wywalczyła drużyna Mafia Koniaka, prowadzona przez k0niak'a.

Zatem zaczynamy podsumowanie ostatniej kolejki od spotkania nowego-starego mistrza. Mafia Koniaka na zakończenie sezonu podejmowała u siebie FC Pyrokezi. Mecz zakończył się wynikiem 4-2, a dwie bramki strzelił Zachary Dzerwucki, król strzelców w tym sezonie. Wynik tak na prawdę powinien być wyższy, niż 4-2, ale albo Pyrokezi broniło, albo Mafia marnowała swoje szanse. FC Pyrokezi zakończyło sezon na 9. miejscu i spada z ligi.

Dlaczego? Ano dlatego, że będący tuż za nimi przed tą kolejką Myszewo Academy U21, wygrało swój mecz z fatalnie spisującym się pod koniec zespołem - KP Opel Kamień. Wynik końcowy tego pojedynku to 3-2. Jest on w stu procentach sprawiedliwy. Myszewo było po prostu ekipą lepiej grającą. Tak więc, Myszewo się ratuje, Pyrokezi spada.

Kto zajął drugie miejsce w Ekstraklasie? Najger i jego Achromatyczni Zwoleń. Drużyna ta na koniec sezonu grała na swoim stadionie z OLA JUNIORS JASTRZĘBIE. I gospodarze nie zawiedli swoich kibiców - wygrali pewnie 4-1, a powinni nawet wyżej. Ogólnie z tego sezonu, najger może być zadowolony. Wicemistrzostwo Polski U-23 na pewno cieszy. OLA JUNIORS JASTRZĘBIE nie miało prawa się utrzymać - zajęli 10. pozycję i żegnają się z elitą.

Drugą rundę do świetnej może zaliczyć finekk i jego podopieczni - Mogilska CF. Kilka wygranych z rzędu dało tej drużynie "skok" z ostatniego miejsca do 7. lokaty. W ostatnim swoim spotkaniu, Mogilska CF, wygrała bez największego problemu 5-0 z Goral Zywiec, który sezon kończy na przedostatnim miejscu w tabeli ligowej. Co jest równoznaczne ze spadkiem.

Czas na ostatnie miejsce na podium. Otóż na najniższym stopniu "pudła", znalazł się promo83 i jego Spójnia Zielona Góra! Ostatnie mecze w wykonaniu tej drużyny były bardzo dobre i przewagę 4 "oczek" nad adikol'em516 (KP Opel Kamień). Spójnia w 22. kolejce nie dała szans Bandysie SA, wygrywając z nimi 5-2. Bandysie ten sezon zakończyły w środkowych rejonach tabeli - na 6. miejscu, z dorobkiem 33 punktów.

I na sam koniec mecz najgorszej drużyny tego sezonu - Zagorzynu z Błękitnym Gromem. Oczywiście bez problemu, 10-0, wygrali Ci drudzy, którzy dzięki temu zajęli całkiem wysokie, 5. miejsce na koniec sezonu (37 "oczek" na koncie).

A tak prezentuje się końcowa tabela tego sezonu:


 
patryk6527