młodzieżowe transfery

U23
(sezony 25-26)


Wychowanek Akademii Massiora po raz kolejny zmienił klub. Tym razem z prowadzonego przez angstriddena, Morawa Youth Club przeszedł do szwedzkiego klubu z div3. Ten niezwykle utalentowany zawodnik potrafi jeszcze ćwiczyć panowanie.


Kajtek może by i mógł zostać sprzedany za wyższą sumę, został jednak wystawiony o szóstej nad ranem, co wiąże się z małą ilością aktywnych menadżerów. Sytuację wykorzystał właściciel niemieckiego klubu o nazwie typowej dla tamtejszego języka - G.A.L.A.T.A.S.A.R.A.Y.


A co, pokażę swojego zawodnika! Kupno bramkarza z 10 kulkami w bronieniu z 25 sezonu nie jest czymś wokół czego powinniśmy przejść zupełnie obojętnie. Richard wystawiony był bez wykresu, po kupnie dowiedziałem się, że jest zablokowany w kondycji. Nie jest to dla mnie tragedią, ponieważ i tak do końca swojego kontraktu u mnie będzie ćwiczył przegląd, ewentualnie podania górą.


Wydaje mi się, że gdzieś już słyszałem o tym grajku. Być może więc ktoś tak samo nazywający się występował na łamach tego przeglądu. Sungur wrócił z Portugalii do swojego ojczystego kraju. Gdy tylko zobaczyłem kto go kupił od razu nadeszła mnie ochota na przetłumaczenie tej nazwy jako „Orkiestra Braci”. Po dłuższym przemyśleniu zdecydowałem, że tego nie zrobię.


Mieć takiego wychowanka to z pewnością piękne uczucie. Jeszcze piękniejsze pewnie jest gdy zobaczymy ile pieniędzy spływa do portfela po sprzedaży takiego gracza. Sam zawodnik został doceniony przez asystenta selekcjonera kadry Chile. Jako ciekawostkę podam fakt, że nowy właściciel płaci Maćkowi 24 tysiące euro pensji.


Blok w panowaniu byłby dla takiego zawodnika przekleństwem. Na szczęście Wicek wciąż jest zielony w tej umiejętności. W związku z tym jak widać nie miał problemów ze znalezieniem nowego klubu.


Nasi bratankowie z Węgier mogli się do tej pory czuć nieco poszkodowani, gdy czytali ten krótki przegląd. Na szczęście dla nich nadszedł kres tych złych chwil. Na łamach TZ debiutuje bowiem gracz o jakże pięknym imieniu - Csaba . Tego gracza zawsze inspirowały ósemki i dziewiątki. Z tego względu wymodlił sobie (serio, nie ma w mych słowach ani grama wymyślonych w czasie absolutnego braku weny historyjek) takie właśnie kuleczki. Spryciarz z niego.


Alberto to drugi po Sungurze opisywany zawodnik którego sprzedaje Real Club Oporto. Jak łatwo można zauważyć napastnik ten jest bardzo podobny do swojego byłego klubowego kolegi. Różnią się jedynie fryzurą, która w przypadku Portugalczyka nie jest szczytem elegancji.


Staszek może nie jest kosmicznym graczem, może nie pobiją się o niego żadne zamożne kluby. Mimo to stara się jak może czym zapracował sobie na pokazanie się w tak zacnym gronie.

U21
(sezony 27-28)


Już na początku numeru mamy Polski akcent, gdyż jak większość się domyśla klub Mdzewo SSA pochodzi z naszego kraju. Myślę że na tego Chińskiego obrońce nie ma co żałować slotu dla zagranicznego gracza. Przy tak wspaniałej motoryce, 8@ w odbiorze na pewno się sprawdzi. 1.7kk to trochę za dużo.


Kolejny Polski akcent! Ja to mam nosa. Kolejny świetny obrońca, kolejna wysoka cena. Ta również jest za duża.


Niestety muszę obwieścić koniec pięknej passy dotyczącej Polskich akcentów w zagranicznych transferach. No cóż, tak trzeba. Cezar nazwany dowcipnie przez kolegów Juliusz, trenuje absolutnie wszystko, ale 3kk to szaleństwo.


Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to transfer tego numeru. Tak przepiękny napastnik za 1.5kk? Gratulujemy.


Zbyszko trenuje podania dołem, odbiór i podania górą. Jak na tą kwotę bardzo przyzwoity (do treningu oczywiście) gracz.


W tym transferze na siłe można dopatrywać się Tureckich akcentów. Oczywiście nie chodzi o to że Wojtek lubi kebaby albo coś… Mniejsza o to, kwota jest lekko za duża ale w granicach normy.


Świat szaleje. 810k to za dużo, jeśli klub Kocie Pazury sprzeda Wita po tym jak nie będzie mógł grać w rozgrywkach U-21 zapewne straci ok. 200k. Szczerze mówiąc, sam go licytowałem, i wahałem się by dać kolejnego, ostatniego bida 850k, ale postanowiłem zachować resztkę ogarniętości i jednak się powstrzymałem.


Borys był wystawiony bez wykresu, więc możemy spodziewać się najgorszego. Poboczne skille też nie powalają. W sumie to jak się na nie patrzy odechciewa się dalszego treningu tego zawodnika. Zasadniczo panowanie obrońcy nie jest jakoś specjalnie niezbędne, więc kwota może być choć ja bym tyle nie dał.


Wiktor nie posiada bloków. Co prawda oprócz podań to dopiero zalążek porządnego piłkarza, ale może być całkiem niezły. 1.5kk to dobrze wydane pieniądze.


Oto transferowy hit mojego kolegi Hussara, który jak dobrze wiecie opisuje transfery graczy o 2 sezony młodszych. Co prawda wg mnie 6@ panowania u pomocnika w U-23 to troche mało, ale cena jest na prawde bardzo atrakcyjna.


Kolejny (po Wiktorze) piłkarz nie posiadający bloków. Walery jako gracz jest imponujący, wyobrażenie o jego wyglądzie w przyszłości - imponujące, cena - imponująca i moim zdaniem imponująco za duża.
hussar025&fff1166