mistrzostwa świata U-21

Mistrzostwa Świata U-21

Tak, tak. To już ćwierćfinały Mistrzostw Świata U-21. Poznaliśmy już półfinalistów. Miłego czytania!

Węgry - Belgia. Powiem szczerze, że przed tym meczem, ciężko było mi wskazać faworyta. Ostatecznie wygrali lepiej grający Belgowie (3-1), dla których awans do najlepszej czwórki turnieju jest olbrzymim sukcesem. Tak na prawdę, to "Madziarze" nie mieli nic do powiedzenia - wprawdzie do 31. minuty prowadzili po bramce Bodnára, ale to Belgowie stworzyli sobie o wiele więcej okazji, a ogólnie to wynik powinien być nawet wyższy. Belgia w 1/2!

Następny pojedynek. A w nim starcie Czechów z Grecją. Na sam początek, to Czesi objęli prowadzenie po trafieniu Śtycha, ale tuż przed przerwą, wyrównała Hellada, a dokładniej stało się to za sprawą Giannisa Aggelopoulosa. Ten sam gracz na początku drugiej połowy trafił po raz drugi do siatki Czechów. Ostateczny wynik to 4-1 dla "Hellady". Grecy nie zagrali może o niebo lepiej od swoich rywali, ale nie jednak wygrana należała się im - zagrali mądrzej od Czeskiej Republiki i zagrają w nagrodę w półfinale Mundialu.

Kolejna para - Włochy versus Portugalia. Powiem szczerze, że to spotkanie zapowiadało się najciekawiej ze wszystkich odbywających się w tej fazie rozgrywek. Świetnie mecz zaczęła Italia, po trafieniu Batistuty (tak, tak!), prowadzili 1-0. Ten sam gracz, w 34. minucie podwyższył wynik na 2-0. Portugalia był w niezbyt ciekawiej sytuacji, jednak nie poddawali się - 5. minut później, Jaime Almeida, strzelił kontaktowego gola. I tak pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Włochów 2-1. W drugiej części gry, nic się praktycznie nie zmieniło - gola "na dobicie" rywala zdobył Massimo Sala. Miało to miejsce w 89. minucie. Włochy mogły już świętować awans. 3-1 i Portugalia za burtą MŚ..

I ostatni mecz 1/4 finału. Po jednej stronie Argentyna, po drugiej Dania. Faworytem byli Ci pierwsi. I nie zawiedli, pewnie wygrywając 5-1. Pewnie, patrząc jedynie na wynik, bo statystyki mówią nam co innego. Szanse na bramkę przełożyły się po równo - 14 do 14. Gdyby patrząc na same statystyki, to nawet i Dania powinna grać w półfinale. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Argentyna po świetnym meczu Aarona Artaldo (hat-trick w 12. minut), zwyciężyła wysoko i jest już w najlepszej czwórce tegorocznego Mundialu do lat 21.

W półfinale Włosi zmierzą się z Argentyną, natomiast Belgowie z Grecją. Emocje gwarantowane!