transfery z każdej sfery

Transfery z każdej sfery

Przed wami siedmiu śmiałków reprezentujących różne dywizje polskiego MZ-eta. Nie będę tutaj się o nich rozpisywać, wszystko co musicie o nich wiedzieć napisali sami.
Niestety tyle użytkowników się do mnie zgłosiło w przeciągu paru godzin, że nie miałem serca nikomu odmówić, a dodatkowo jestem na okresie próbnym (ale gdy już będę redaktorem, niestety będę odmawiał użytkownikom by zachować dawną formę tego działu gdzie było tylko 3 śmiałków, ale może w międzyczasie zmienię to, czas pokaże).


dawidzior1990
Prowadzę Klub Lokomotiv Warszawa i właśnie osiągnąłem największy sukces w MZ - awans do div2. Gram sporo. Kadrę kiedyś opierałem an wychowankach, ale potem sprzedając starych a wprowadzając nowych, młodych trochę pozarabiałem i tak sukcesywnie się wzmacniałem transferami. Dziś gram bardziej kupnymi zawodnikami aniżeli wychowankami, ale się oni zdarzają! :)

haos
Jestem managerem klubu o nazwie "Czarni Jasło". Nazwa mojego klubu nie jest przypadkowa, gdyż drużyna Czarni Jasło istnieje w realu, a rok założenia datuje się na 1910 (czyli jeden z najstarszych klubów w Polsce). Dlaczego Czarni Jasło jest to klub z tradycją, któremu oddałem swoje serce - ma to związek z moim urodzeniem. Klub prowadzę od 2003 roku czyli już 10 lat. Raz bardziej angażując się raz mniej. Największym sukcesem był bodajże 2 miejsce w 3 lidze - ale to już było dawno :) Taktykę swoją opieram na doświadczonych zawodnikach często mogących przejść na emeryturę w przyszłym sezonie - niemniej jednak próbuję wypatrzyć niedrogie perełki, tak aby przykładowo zawodnika za 200 000 EUR pograł 2 sezony, gdyż muszę się liczyć, że może nadejść sezon, w którym musiał wymienić połowę składu (w związku z przejściem dużej liczby na zawodników na emeryturę). Należy również pamiętać, że tacy zawodnicy drodzy są w utrzymaniu - mowa tu o pensjach. Ponad to gram w Turnieju Miast reprezentując rodzinne miasto jakim jest oczywiście Jasło. Oprócz tego występuje w Lidze Klanów reprezentują klan HOOLIGANS, który jest organizacyjnie bardzo dobrze prowadzony, a z czasem zacznie się liczyć na arenie lig klanowych.
Prowadząc zespół należy przede wszystkim pamiętać, ze liczy się zabawa i zdrowa rywalizacja.
Czego bym sobie życzył - w przyszłości awansu do div2, Ekstraklasy w Turnieju Miast oraz Lidze Klanów.

k0niak
Mam na imię Mateusz. Od blisko 8 lat błądzę po zielonej stronce ;) Aktualnie gram składem u-23, gdzie drugi raz z rzędu zdobyłem mistrzostwo. Wcześniej grałem w ekstraklasie seniorskiej, kończąc chyba dwukrotnie na 4 miejscu.

andee
Od marca 2008 roku jestem stale obecny w MZ-owej rodzinie. Prowadzę drużynę KS Snipers Andy Orzesze, która w rewelacyjnym stylu zakończyła poprzedni sezon w div5.218 i awansowała do div4.73. Drużyna, której jestem menedżerem jest mieszanką doświadczenia i młodości. Jednak to młodzi wychowankowie coraz śmielej wkraczają w zespół decydując o jego jakości i wynikach.

roju
Jestem managerem Apogeum Knurów, która w przyszłym sezonie będzie grała
na boiskach div2. Gram w MZ od wielu, wielu lat. :)

maly_pl
Moja drużyna (The Fighting Mangooses) broni się aktualnie przed spadkiem do 3 div. Jest to juz standardowa sytuacja. Od ładnych kilku sezonów waham się miedzy tymi szczeblami. W MZ bawię się juz ponad 6 lat i jeszcze mi się nie znudziło. Drużyna nie odniosła większych sukcesów.

adikol516
Hej, jestem Artur, w świecie MZtowym znany jako adikol516. Prowadzę drużynę KP Opel Kamień, która w minionym sezonie walczyła o mistrzostwo Polski U23. Niestety – nie udało się. Reprezentuję barwy Postrzelonych Futbolówką, a kiedyś byłem redaktorem TZ (może jeszcze kiedyś wrócę;) ).

Żeby wszystko było czytelne, pod każdym zawodnikiem będą od razu zamieszczone opinie użytkowników, a nad zdjęciem napiszę dlaczego akurat tego zawodnika wybrałem lub co inni mogliby w nim zobaczyć.

Doświadczony zawodnik, wszechstronnie wytrenowany defensywny pomocnikdawidzior1990
Gracz dla jednych dobry dla drugich taki nijaki. Dla mnie właśnie jest on taki nijaki. Niby dużo piłek, ale jakoś mało w tym jakości. Ratuje go dobra motoryka i te podania. Ten odbiór jest niewiadomą. Dostał piłkę i manager nie sprawdził dalej. Ale nawet jeśli ją poprawi to dalej jest to grajek średni, jedynie na defensywnego pomocnika. U mnie by nie grał, mam lepszych. Sądzę jednak, że 500 000 EURO pęknie.

haos
zawodnik, który interesująco zapowiada się na pozycji ofensywnego pomocnika (przynajmniej ja go tak widzę). Szybkość, kondycja, a przede wszystkim podania dolne i wrzutki (górne podania) oraz przegląd gry na dobrym poziomie, co ułatwi napastnikom życie. Co strzału to 5 piłeczek dal mnie u takiego zawodnika wystarczy. Osobiście byłbym zainteresowany kupnem. Cena jaką osiągnie to 750 000 EUR.

k0niak
taki lekki kwadrat nie licząc średniego odbioru i panowania. Dla mnie kompletnie nieprzydatny, miałem dużo lepszych pomocników w wielu 21-22 lat. Nie wiem w jakiej kondycji jest rynek angielski, więc ciężko do końca oszacować cenę. Obstawiam około 800 k

andee
bardzo ciekawy, angielski piłkarz. Jest stworzony do gry w linii pomocy. Świetna motoryka oraz podania połączone z dobrym przeglądem gry zapewnią rozegranie piłki na wysokim poziomie. Jego strzał oraz odbiór piłki powodują, że sprawdza się w każdej sytuacji. Idealnie wkomponowałby się w moją drużynę w ustawieniu na środku pomocy, a na poziomie div4 mógłby zostać prawdziwą gwiazdą ligi. Jego cena może osiągnąć nawet 830 000 EUR.

roju
nie zainteresowałbym się nim, bo jak na obcokrajowca jest po prostu za słaby. Prawdopodobny blok w panowaniu sprawia że nie nadaje się na pomocnika czyli pozycję na którą ma najlepsze predyspozycje. Jedynym atutem jest to że trenuje odbiór co może skłonić jakiegoś Anglika do ryzyka i zapłacenia za niego 500k.

maly_pl
Nic specjalnego soba nie reprezentuje. Brak kluczowych umiejętności tj. strzał lub odbiór. Nie interesował by mnie na LT, nie pasuje do mojej koncepcji.
Ze względu na wiek, motorykę i poboczne cena może dojść do 1 maksymalnie 1,5 kk

adikol516
Ciekawy zawodnik, dość uniwersalny. Jest w miarę młody, także na pewno kilka sezonów jeszcze pogra. Niestety nie jest to zawodnik do wyższych lig, uważam że w Polskiej div3 by sobie jeszcze poradził, wyżej już nie. Ciekawe czy przegląd i podania dolne są zielone. Szkoda z kolei czerwonego odbioru, gdyby był zielony sądzę, że cena osiągnęła by z 1,5kk, tak mam wątpliwości, a nawet jestem pewien że 1kk nie przekroczy. Czy bym go kupił? Nie, bo mam aktualnie skład U23 i U21;)


Cena sprzedaży/kupna zawodnika (klub który go kupił): 1 344 342 EUR (Perne†asŽ F.C 39 –XX)

Opinia transferu: Najbliżej ustrzelenia odpowiedniej ceny był maly_pl, a transfer moim zdaniem przepłacony, co słusznie też ocenili wszyscy użytkownicy, którzy wycenili zawodnika niżej niż zawodnik został zakupiony
Młody i bardzo dobrze wytrenowany jak na swój wiek napastnik, którym zainteresowałoby się duże grono użytkowników, a jedyną barierą do posiadania tego zawodnika jest nie mała cena
dawidzior1990
dobry grajek. Młody grajek. W sumie bym się zainteresował nim. Mam niby dobrych graczy, ale przy niskiej cenie bym się mógł pokusić. Cechuje go to co napastnik musi mieć, dobrą motorykę, strzał i panowanie. Trochę szkoda, że ten strzał to nie 10, a panowanie nie 9, bo by był perełką prawdziwą. A tak to jakieś 1,5 mln EUR, może więcej.

haos
typowy młody napastnik, szybkość, strzał i panowanie, do tego młody wiek. drużyny które posiadają dobra szkółkę trenerów będą mogły rozwiną w nim talent - w przyszłości wróże temu zawodnikowi wartość ponad 1 100 000 EUR. Ja osobiście bym go nie kupił- dal czego prosta przyczyna nie posiadam dobrej szkoły trenerskiej - zmarnowałbym potencjał tego zawodnika. Cena jaką osiągnie to 800 000 EUR z uwagi na 9 piłeczek do strzału.

k0niak
niezły napastnik na rozgrywki u-23, na trzeciego napastnika by mi się przydał, cena w granicach 3,2 kk

andee
młody, rumuński napastnik, który ma przed sobą świetlaną przyszłość. To bardzo szybki zawodnik z dobrym panowaniem nad piłką. Martwić może jedynie jego przegląd gry, jednak warto poświęcić trochę czasu naszych trenerów na jego rozwój. Jest młody, dlatego może na dłużej zadomowić się w zespole. Chętnie zakupiłbym takiego zawodnika, gdyż z takimi umiejętnościami jest w stanie strzelić ponad 70 goli na poziomie div5, a w wyższych klasach rozgrywkowych również poradzi sobie całkiem nieźle. Jego cena może sięgnąć 1 300 000 EUR.

roju
znakomity, przyszłościowy napastnik; Elementem ryzyka u niego jest niski przeglądu, dlatego dałbym max 2,5 mln EUR, ale sądzę że jego cena powinna sięgnąć w granicach 3-3,5 mln EUR co najmniej, ze względu na to że tego typu gracze są szukani przez wiele klubów.

maly_pl
Solidny, perspektywiczny. Nie wiem jak z blokiem na podaniach, ale nawet z nim nadal by sie na szpice w niższych ligach. Brakuje zdecydowanie pobocznych, przez co osobiście nie byłbym zainteresowany, chyba ze po wyprzedaży lub przy jakimś dalekosiężnym budowaniu drużyny.
Cena powinna dojść do 3kk, bez bloka na podaniach nawet więcej.

adikol516
Sądzę, że jest to lepszy koksik jak poprzednik. Jeszcze młodszy (w poprzednim sezonie mógł grać nawet w U23. Oczywiście czerwony na głównych skillach – szkoda że tak długo pozostał na strzale po uzyskaniu bloka. Sądzę, że jest to przyszłościowy gracz i cena będzie oscylowała wokół 2kk. Tak jak pisałem wcześniej – dla mnie za stary;)


Cena sprzedaży/kupna zawodnika (klub który go kupił): 2 977 995 EUR (ACF Gloria 1922 Bistrita)

Opinia transferu: Najtrafniejszym sformułowaniem dotyczącą ceny za zawodnika ponownie wyróżnił się maly_pl, ale równie blisko wytypowania poprawnej ceny był również roju, a także k0niak
Doświadczony obrońca który raczej może szukać swojego miejsca jedynie w ligach 5-6 ze względu na słabo wytrenowane umiejętności szybkości i kondycji
dawidzior1990
nie ma raportu, to i nie wiadomo jakie bloki. Strzelam, że zablokowany, a jak tak, to najwyżej w div 6 może pograć. Zdecydowanie nawet by mi go nie wyrzuciło po wyfiltrowaniu listy transferowej. Cena - może 150 tys. Z naciskiem na może.

haos
zawodnik najmniej atrakcyjny z przedstawionej trójki, obrońca - ale słaby niby jest 9 piłeczek do odbioru i panowania, ale poza tym nic, a jednak szybkość by się przydała, z uwagi iż napastnicy przeciwnika na pewno będą mieć minimum 8 piłeczek. Przegląd gry leży, podania leżą, gra głową też i ten wiek 25 lat - NIE, po prostu NIE. Ja bym go na pewno nie kupił, nawet bym na niego nie spojrzał. Cena jaką osiągnie to 200 000 EUR - kupi go ktoś z niższych lig.

k0niak
słaby zawodnik, bardzo dobry odbiór i panowanie na niewiele się zdadzą przy tak słabej motoryce, dla mnie kompletnie nieprzydatny i bezwartościowy. Cena w okolicach 200 k to max, ale to i tak zbyt wiele jak za niego

andee
propozycja, która pozostaje całkowicie bez mojego zainteresowania. Słaba motoryka dyskwalifikuje go z zespołów, które chcą walczyć o awans z div5 do div4. Z takimi zawodnikami pewnie nie osiągnąłbym tak rewelacyjnych wyników jakie osiągnąłem w zakończonym właśnie sezonie. Bardzo dobry odbiór i panowanie nad piłką nie zniwelują braków w motoryce i przeglądzie gry. Ten 25-letni zawodnik nie niesie ze sobą również żadnych perspektyw na dalszy rozwój. Myślę, że jego cena nie przekroczy 200 000 EUR a zespół, do którego trafi to maksymalnie zespół niedoświadczonego menedżera z div5. Jeśli grasz w wyższej lidze niż div6 to zdecydowanie odradzam tego transferu!

roju
gracz niewarty złamanego euro dla mnie. Gracz bez motoryki i z prawdopodobnymi blokami na niej (tylko 6 na szybkości, 6 na kondycji). Poza tym strasznie zaniedbany, bo mało na przeglądzie i podaniu a zawodnik już nie najmłodszy. Przy dzisiejszych możliwościach treningowych, obozach, taki zawodnik zostałby przeze mnie zwolniony, bo szansa że ktoś by go kupił na liście byłyby znikome.

maly_pl
Przy założeniu, ze ma loki na motoryce-beznadziejny. Szczerze mówiąc, nie wiem czy w ogóle nadaje się do którejś z niższych lig. Wiek tez juz swój ma. W desperacji można zapchać nim dziurę w składzie. Definitywnie nie byłbym zainteresowany. Ciężko mi nawet ocenić cenę. Nie znam maltańskiego rynku, być może tam to juz średniej jakości zawodnik. Podejrzewam, ze dojdzie do 200-300k

adikol516
Cóż, słaby zawodnik, nawet wysoko rozwinięty odbiór i panowanie nie uczynią z niego gwiazdy. Chyba że coś z motoru jest zielone w co nie wierzę. Jak się sprzeda to nie za więcej jak 100k. Może sobie pograć w szóstej, w ostateczności piątej lidze;) Absolutnie bym go nie kupił.

Cena sprzedaży/kupna zawodnika: 0€ (zawodnik nie znalazł nabywcy, a cena wywoławcza wynosiła 80 887 EUR)

Opinia transferu: jak widać zawodnik nie warty uwagi, co dostrzegł najbardziej roju, który nie dałby za niego nawet 1€, co najbliżej odpowiada rzeczywistości

Podsumowanie: Tym razem najcelniejsze oko do „strzelania” w ceny transferów miał użytkownik maly_pl, który był bliski wytypowania odpowiednich cen w dwóch z trzech przedstawionych przeze mnie zawodników.
Użytkownik roju był bliski wytypowania również dwóch transferów, z tym że jeden zgadł „prawidłowo” twierdząc że zawodnik nie zostanie kupiony, a w drugim przypadku nie dużo pomylił się typując cenę lekko wyższą niż padła ona w rzeczywistości, choć w tym przypadku maly_pl, był bliżej wytypowanej ceny.
Ostatni wyróżniony użytkownik k0niak, również jak jego poprzednik był bliski wytypowania ceny, choć ubiegł go inny użytkownik.


Dziękuje zaproszonym osobom, że zgodziły się poświecić czas na napisanie kilku słów.


Jeśli i ty chcesz również spróbować się w typerze transferowym napisz do mnie na KG (wtedy wyślę do Ciebie odpowiednią wiadomość z zawodnikami i ogólną instrukcją), aby zrobić kolejny artykuł potrzebuje 3 użytkowników.
A jeśli osób będzie więcej wtedy będę wybierał po jednej osobie z każdej grupy (w przypadku gdy dwie osoby napiszą do mnie z jednej grupy, wtedy decydować będzie termin wysłania odpowiedzi na moje KG), a oto one:
Grupa I: Ligi Ekstraklasa - 2
Grupa II: Ligi 3 - 4
Grupa III: Ligi 5 - 6