felieton


2.0 - co to znaczy?..

A więc stało się! Już widzimy początki treningu o nazwie 2.0. Co tak na prawdę oznacza on dla nas - menadżerów ?
Wiele się mówiło przed samą zmianą. Niektórzy po tym, co przeczytali na stronie głównej, nowego treningu nie chcieli wcale, inni - nie mogli się wręcz doczekać nowego. Zdania były, jak to często bywa, podzielone, że tak powiem "fifty - fifty".
Z pewnością dobrą "nowością" jest powiększenie tygodniowych pakietów obozów treningowych. Nie musimy teraz czekać dłużej, żeby wysłać gracza na jeden pakiet. Poza zwiększeniem pakietów, wzrosła także liczba graczy na polu treningowym. Co jeszcze? Kontrowersje budzi nowy sposób raportów treningowych, a w zasadzie ikon z postępem treningu. Mieliśmy pięć pasków, teraz mieć będziemy dziesięć kawałków koła. Tak jak to dobrze ujęła jedna osoba na forum: "Jedliśmy sernik, teraz jeść będziemy torta". Pasuje jak ulał.
Niektórzy sądzą także, że nowy sposób prezentowania postępu w treningu, może wprowadzić w błąd przez kolor żółty, który został w "kole" wykorzystany. Wiadomo, zmiany nasze ukochane CREW z pewnością wprowadzi, ale kiedy to nastąpi? Nie wiadomo. Ważne, że będą takowe.
Wiele osób chce także powrotu starych słupków, ale powiększonych o 50 procent - z pięciu do dziesięciu części. I w sumie to nie jest taki zły pomysł. Tylko, jak to miałoby wyglądać - może faktycznie byłoby to "za wysokie" ?

Co do tego całego treningu, to jeszcze warto wspomnieć, że nasi zawodnicy mają ćwiczyć szybciej swoje umiejętności. Co to może oznaczać dla nas? Dla Ekstraklasowiczów? To, że będzie całkiem ciekawie, nie ulega wątpliwości.
Teraz może być tak, że w zespołach będzie się stawiało na młodzież, bo może ona faktycznie taka decyzja dla takich graczy wpłynie bardzo dobrze.
Gracze 25-26 letni? No to się zaczyna. Wyślemy takiego grajka na IOT i może nam "złapać" kilka kulek w 2 tygodnie. Jak to wpłynie na rynek transferowy i nie tylko? Trudno to przewidzieć, to jeszcze nie ten czas.
Ja osobiście uważam, że nowy trening zwany 2.0, może przynieść ManagerZone dużo dobrego, potrzeba tylko czasu i rozwinięcia "nowego produktu". Czekam, jak to wszystko będzie wyglądało za jakiś czas. Może już będą się nam "tworzyły koksiki", na których zarobimy dużo pieniędzy dla klubu. Mieliśmy w historii MZta reformę ligi, zmiany symulatorów, layoutów, ale zmiana w treningu jest czymś faktycznie premierowym, że tak powiem. Czy dzieło zatytułowane "Trening 2.0" przejdzie kiedyś do lamusa, jako dzieło doskonałe, którym wszyscy się zachwycają i zachwalają pod niebiosa? Tego się tak szybko nie dowiemy. Wystaczy nam poczekać na rozwój wydarzeń. Ciekawi mnie jeszcze, co CREW jeszcze zmieni, bo w ostatnich miesiącach sporo się dzieje. I bardzo dobrze.
 
patryk6527